Wpis z mikrobloga

#307 #peugeot

Mirki co myślicie? Nie mogę już patrzeć na ogłoszenia golfów i leonów.

http://otomoto.pl/oferta/peugeot-307-2-0-hdi-mega-doinwestowany-krajowy-os-prywatna-gratis-ID6yltx9.html#9e18a9efbe

Warto by do tego ogłoszenia wysłać kogoś z tych serwisów do sprawdzania aut używanych? Polecacie któreś?

Widziałem ostatnia dyskusję na temat silników benzynowych i pojawił się tam watek diesla, no i colega @elemenTH mówi że kupowanie diesla używanego to pchanie się w kłopoty.
No ale co innego wybrać? LPG nie wiadomo kiedy zakładane i niewiadomego pochodzenia? Samochody używane to jedna wielka niewiadoma, ale coś chyba można wybrać? :)

#kupautozmikro #motoryzacja
  • 24
  • Odpowiedz
@mafias: Dobry silnik bo nie ma dwumasu, FAP-a, zwykła turbina, jak na te lata to chyba jeden z najmniej awaryjnych diesli .... to, że on zrywny to akurat się nie zgodzę :)ale diesla nie kupuje się żeby #!$%@?ć :D .... to, że się paliły te peugeoty to nie słuchaj, do tej pory jak się nie spalił to nie masz się czego bać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a
  • Odpowiedz
Ale kto ci broni kupić benzynę i założyć instalację?


@Zydoslaw: jak widać po tym ogłoszeniu to budżet ma około 8 000 zł .... czyli jak chcesz LPG zakładać to musi kupić auto za 5 000 zł .... bo instalacja porządna to 3 000 zł i liczyć na szczęście, że w aucie za 5 000 zł nic do zrobienia nie będzie ....
  • Odpowiedz
@mafias: pamietaj ze we francuzach hamulce do tylu kosztuja x3 lub x4 jak w normalnych konstrukcjach ( losowo ) przednia lub tylna os tarcza jest zintegrowana z piasta lozyskiem i wogole to kupujesz cale kolo zamiast hamulca . Nawet jak sie zdecydujesz to ogarnij w jakim jest stanie ten podzespol.
  • Odpowiedz
@trololo55: albo "starsza osoba" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@artur1792: to najbardziej kusi, brak dwumasy i dpfa.

@jmyung Budżet początkowo miałem 10k, ale że tak latam po ogłoszeniach i nie mogę znaleźć to te 12k mogę dać.

@Zydoslaw: I tak jak mówisz, też mi się wydaję że założenie LPG to inwestycja, a ja pewnie tym samochodem nie przejadę tyle żeby taka inwestycja mi się zwróciła

@
  • Odpowiedz
@mafias: Jesli chodzi o fap to jesli pilnuje sie wypalania to nie sprawia problemow. Przy takim przebiegu trzeba sprawdzic ilosc plynu Eolys, bo litro troche kosztuje. Mozna zamontowac diode led ktora bedzie sygnalizowac wypalanie.
  • Odpowiedz
pamietaj ze we francuzach hamulce do tylu kosztuja x3 lub x4 jak w normalnych konstrukcjach


@szaremyszki: bez przesady takie ceny to były 15 lat temu, teraz już nie ma aż takiej różnicy, a nawet jak by była to nie robi tego co chwila tylko raz zrobi i spokój długo jest.

Jesli chodzi o fap to jesli pilnuje sie wypalania to nie sprawia problemow.


@jmyung: jak się tylko po mieście jeździ
  • Odpowiedz
@artur1792: Wiem, ze w tym 90KM nie ma. Jesli nie bedzie wypalac to bedzie problem. Dlatego warto zamontowac diode ktora sygnalizuje wypalanie, zeby silnika nie wylaczac w trakcie tego procesu. Jezdzilem 3 lata 407 i nie mialem nigdy problemow, a wiekszosc czasu spedzalem w korkach. Plyn mozna kupic juz od 100 zl za litr (do zbiornika wchodzi chyba okolo 3). Oczywiscie, mozna wlac litr i zresetowac stan za pomoca komputera.
  • Odpowiedz