Wpis z mikrobloga

byłam wczoraj świadkiem, jak młode dziewczę przeszło sobie na czerwonym przez tory tramwajowe na światłach mając słuchawki w uszach. akurat jechał tramwaj i sygnalizował tym swoim dzwonkiem, ale dziewczę szło powoli dalej niewzruszone. nawet się nie rozglądała, po prostu przeszła. potem spokojnie powąchała kwiatek, który dumnie niosła w ręce. nawet by nie zauważyła, gdyby została potrącona. nie wiem, jak bardzo trzeba nie szanować swojego życia, żeby przechodzić na czerwonym bez rozglądania się i z muzyką na słuchawkach na full. kierowca niestety nie klaskał.

#bokazpodludzi #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow
  • 22
@Paj_Chi_Wo: ale mi nie chodzi o samo przechodzenie na czerwonym, bo sama przez tory przechodzę często, kiedy NIC NIE JEDZIE i się rozglądam w obie strony zawsze. co innego, gdy coś jedzie i ktoś się nie rozgląda ani nie słyszy, bo słucha muzy. potem wejdzie taka pod koła komuś na czerwonym, bo głowa w chmurach, a ktoś będzie miał wyrzuty sumienia przez taką, chociaż miał prawo nie zdążyć zareagować, skoro miał
@Arveit: http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/wielka-litera-czy-duza-litera;443.html

rusycyzm to jest, z tego co mi wiadomo, pisanie właśnie "z wielkiej". można pisać "od wielkiej" i "wielką". Jednakże profesor Miodek mówi, że litera może być co najwyżej duża jako przeciwstawność małej, bo

Czy zauważyli Państwo, że w całym dzisiejszym odcinku posługiwałem się tylko wyrażeniem "duża litera"? - Będę tak robił do końca życia, bo "wielka litera", która wdarła się do słowników i podręczników szkolnych, też mnie wyjątkowo irytuje.