Wpis z mikrobloga

Mirki
Od dłuższego czasu śledzę memy i myślę, że deformacje twarzy są nieodzowną częścią świata internetowego.
Już u Mario Bros musieliśmy zaakceptować pikselowe twarze nie mówiąc o Tomb Raider czy GTA: San Andreas. Wszystkie te twarzy były kanciaste, nie ostre i "dziwne"
A zarazem w drugą stronę (tj. nie dążąc do realizmu) manipulujemy zdjęciami za pomocą photoshopa, robimy przeróbki zakładając psi nos, naświetlamy zdjęcia i robimy mlg.
W tym momencie widzę dwie drogi deformacji twarzy w necie - ta która dąży do jak najbardziej realistycznej - np. w grach typu Fifa i Wiedźmin - to odpowiednik naturalizmu w rzeźbie która jest powszechnie szanowana jako coś kunsztownego - i ta druga droga gdzie człowiek sam deformuje swoją twarz robiąc to dla "złamania formy", "poszukiwania czegoś nowego", podświadomego lub świadomego funu, to wszystko może się ze sobą łączyć.
Można więc powiedzieć, że im więcej ludzi deformuje swoją twarz lub inny - obiektywny obiekt - tym bardziej internet oddala się od marzenia naturalistów - opisu 100 % ostrego jak zwierciadło czy lustro -

P.s. Będę próbował codziennie wstrzelić się w godzinę 17 i napisać do #memologiastosowana jeden wpis
Dawajcie mi info o rzeczach o których chcielibyście przeczytać.

#przemyslenia #semiotyka #filozofia (dajcie znać filozofowie czy chcielibyście to czytać w tym tagu) #tagujetogowno OBSERWUJCIE #memologiastosowana
Pobierz
źródło: comment_mqniuLtyV6kiUmF7CV7fdPNCRMrf9x58.jpg
  • 11
@WujaAndzej: No nie do końca, chciałem wrzucić zdjęcie podręcznika od logiki, ale coś mi szwankuje telefon.
W dużym uproszczeniu - za Samouczkiem Logiki Zdań Katarzyny Paprzyckiej -
"Można powiedzieć nieco obrazowo, że syntaktyka zajmuje się >samym językiem< - w abstrakcji od jego relacji ze światem. Semantyka natomiast zajmuje się relacją języka do świata, zwaną też interpretacją. Pragmatyka logiczna natomiast jest dziedziną w której bada się kontekst użycia wyrażeń"
@WujaAndzej: Dr Katarzyny Pieprzyckiej, doktora logiki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i na University of Oxford (psychologia/filozofia) i Uniwersytecie Harvarda (filozofia) Doktoryzowała się na University of Pittsburgh, habilitowała na Uniwersytecie Warszawskim.
No więc legitnie