Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór Mirko! Wstępnie zaplanowałam swoją trasę po Europie w ramach tegorocznych wakacji. Na realizację mam 30 dni, bo taką ważność ma mój interrail. Swoją przygodę zaczynam w Belgradzie, a kończę w gdzieś w Portugalii (planowałam wrócić samolotem, ale po wstępnym rozeznaniu, na tą chwilę bilety są drogie, więc raczej skłaniam się do "bezpośredniego" powrotu pociągiem). Trasa tak jak na załączonej mapie: Serbia -Chorwacja (Zagrzeb, Plitvickie jeziora) - Słowenia(Ljubljana, Jezioro Bled) - Włochy(Werona) - Szwajcaria (Berno, Lucerna, Genewa) -Francja (Prowansja, Lazurowe Wybrzeże) -Hiszpania (Sierra Nevada) - Portugalia(Algarve, Lizbona, Porto).
Czy to nie za dużo? Coś wyrzucić, coś dodać?

#podroze #podrozujzwykopem #wakacje #turystyka #interrail
t.....w - Dobry wieczór Mirko! Wstępnie zaplanowałam swoją trasę po Europie w ramach ...

źródło: comment_hfuvYxELE5VStf1rVGDjyrmsmtZVaqO8.jpg

Pobierz
  • 22
@toziemniakizostaw: policz sobie koszty noclegów w każdym z tych miast :P interrail tani ale Hiszpania, Francja, Szwajcaria = spore pieniądze za każdą noc. No i zdecydowanie taniej wychodzi branie nocnych pociągów niż jechanie przez cały dzień.
@GSXR600: Jak do tej pory nie miałam niebezpiecznych sytuacji i oby tak pozostało :)
Oczywiście zdarzały się jakieś problemy, ale wszystko udało mi się rozwiązać, trzeba tylko zachować spokój i myśleć.
@toziemniakizostaw: w Bośni o Jajce możesz tam masz spoko wodospad można kimać blisko a nie daleko jajec masz jeszcze plivsko.Jak byś skusiła się na dół Bośni jechać to polecam wodospady w Kravicy coś pięknego i można się kąpać normalnie spać też od nas goścu chciał chyba 3 euro za namiot ale chyba nas naciągnął
@toziemniakizostaw: widziałem już taki post i coś tam podpowiedziałem w Słowenii, nie wiem czy Ty go pisałaś więc napisze jeszcze raz. Bled jak dla mnie wydawało się przereklamowane ale całkiem fajnie też jest nad pobliskim jeziorem Bohinj, niedaleko masz też wodospad Slap Savica.
@rodzinnabutelka: znalazłem przed chwilą http://www.interrail.eu/interrail-passes/global-pass . Na PLN wychodzi ok. 1200 zł na miesiąc jak masz mniej niż 25 lat lub ok. 2500 zł na miesiąc jak masz więcej lat. Są też tańsze bilety na krócej lub mniej krajów. Fajna sprawa. Muszę o tym więcej poczytać. W przypadku takiej podróży na pewno trzeba mieć dużo czasu. Większość ludzi ma albo czas albo pieniądze.
@CyganskiKsiaze: @smalczyk1: dokładne zwiedzanie Bosni jak i reszty Bałkanów planuję zostawić sobie na następny raz, głównie dlatego, że w Serbii spędzam znaczną ilość mojego czasu, no stamtąd to przecież rzut granatem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@technosobliwosc: Szwajcaria to tak naprawdę główna część mojej wyprawy. Będę poruszać się tylko pociągami (aby nie generować większych kosztów) i planuję w miarę możliwości ogarnąć couchsurfing, pozostaje jedzenie, ceny biletów