Wpis z mikrobloga

ej, #rozowepaski , wy sie chyba znacie co nie?
mam strasznie poniszczone paznokcie i palce, bardzo mnie bolą, nie potrafię ich zregenerować. Mam nawyk obcinania paznokci do granic ich możliwości, przez co nie raz polała się krew. Mam jakiś krem do rąk z witaminą e, keratyną i olejem rycynowym, czymkolwiek by to nie było, ale może są jeszcze jakieś domowe sposoby na regenerację? Jakbym się zawziął to nie obcinałbym przez tydzień, ewentualnie piłował jakimś pilnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak nie obcinałem przez kilka dni i nie smarowałem żadnymi kremami to paznokcie u jednej ręki trochę urosły, u dłoni lewej działo się to dużo wolniej, w końcu jak było już nierówno to obciąłem znowu do konca xD
JAK Z TYM WALCZYC
#uroda #zdrowie #paznokcie #niewiemjaktootagowac
  • 9
@alyaoo @BeDoEl eveline to rak w lakierze, nie polecam. W składzie ma samą chemię, przez co od razu wydaje Ci się, że paznokcie są super mocne i ładne. Jeśli przestaniesz ją nagle używać już nie będzie tak cudownie.
@Aagra: A co polecisz do regeneracji? Mam krem odżywiający i faktycznie dłonie są gładsze(chociaż często mi schnie skóra i wyskakują bąble, uczulenie na detergenty - leczenie maścmi sterydowymi), ale skórki nad paznokciami i pod nimi to tragedia, cały czas jakby zżółkłe, twarde, no muszę coś z tym zrobić.
@Aagra: nie zgodzę się z Tobą. Testowałam sama, testowały koleżanki i każda była zadowolona. Zauważam jedną rzecz - tę odżywkę albo się kocha albo nienawidzi :)
@BeDoEl na skórki ktoś kiedyś mi polecił olej arganowy. Odnośnie paznokci - pij mielone siemię lniane parzone we wrzątku. Do smaku się idzie przyzwyczaić, a wartości odżywcze zawarte w siemieniu ładnie wzmocnią Ci płytkę paznokcia.