Wpis z mikrobloga

Fiat punto II, postanowiłem go jakos ogarnac, nie wyglada źle, ale porządne mycie i co tu robic, kusi mnie by zrobic polerke, ale recznie? Z-----c się idzie. Reflektory zrobię spokojnje, ale całe? Co tu robic, porywac się czy porządne mycie + wosk?

#motoryzacja #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kiwi_kiwi_kiwi: Reflektory jakkolwiek byś nie robił to będą się z czasem coraz bardziej matowe robiły. Najpierw będzie kryształ, a potem będą zachodzić mgłą. Jak lakier zdrowy to pasta lekko ścierna tempo i kolor odżyje, po tym wosk, a przede wszystkim porządne mycie i sprzątanie
  • Odpowiedz
@koorekk: auto zadbane, garazowane więc kolor jest pelny i nasycony, jedyjnie pasuje zakryc lekkie rysy i go odswiezyc ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tej pory tylko jezdzilem tym autem, ale skoro jest już moje to można zadbac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackHawk7:
  • Odpowiedz
@kiwi_kiwi_kiwi: jest też na rynku cały wybór lakierów koloryzujących, które na dobrą sprawę załatwiłyby chyba rysy drobne.. ale nigdy tego nie stosowałem, mam z deka nietypowy kolor furki i nie chciałem spaskudzić..
  • Odpowiedz
@Thorgalka: Z tego co udało mi się zasłyszeć to działają tylko wtedy kiedy lakier jest uszkodzony, że tak powiem "do podkładu" jak rysa jest głębsza to będziesz miał efekt rowu zamalowanego lakierem do paznokci :P
  • Odpowiedz
@kiwi_kiwi_kiwi: reflektory możesz wypolerować ale jak chcesz żeby nie matowiały to trzeba nałożyć powłokę ochronną, np ceramiczną albo kwarcową :) wtedy długo wytrzyma, wiadomo, że nie na zawsze ale 2-3 lata spokojnie ;)
  • Odpowiedz