Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z tagu #bieganie oraz #silownia. Kiedyś chodziłem na siłownie. Od czerwca 2014 roku do listopada 2015 roku tylko biegałem. Podobało mi się poprawianie czasów. Zaliczyłem parę biegów na 10 km i kilka półmaratonów. Od stycznia zaczął doskwierać mi ból kolana. Co dziwne tylko przy bieganiu. Robiłem kilkutygodniowe przerwy ale ból powracał. Postanowiłem ćwiczyć tylko na siłowni. Zacząłem robić plan treningowy Starting Strength. W sumie zostały mi jeszcze 3 tygodnie do jego skończenia. Zaczęło mi jednak brakować biegania. Po bólu kolana nie ma już śladu i postanowiłem do tego wrócić. Chcę to jednak jakoś połączyć i biegać 3x w tygodni a 2x w tygodniu robić trening siłowy. Spodobały mi się biegi górskie a tam siła też jest ważna. Czy plan 5/3/1 Jima Wendlera zmodyfikowany do 2 dni będzie dobry? Mam mały mętlik w głowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mikrokoksy #kiciochpyta #biegajzwykopem
  • 4
@Paciek997: Też bolało mnie kolano przy bieganiu. Wróciłem na siłownię, myślałem, że wzmocniłem kolana, pobiegałem raz i ból wrócił. Wcześniej zrobiłem badania i mam jakoś inaczej uformowaną rzepkę - skierowano mnie na fizjoterapię.

Mam nadzieje, że u Ciebie będzie lepiej, ale zawsze warto zrobić USG i RTG kolana, w końcu to najważniejszy staw.