Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki,
Jestem z Wami od kilku lat, ale nie chciałbym zadawać tego pytania ze swojego konta, ponieważ kilka osób o nim wie i nie chcę by wiedziały takie rzeczy.
Otóż mam problem z długiem, lecz nie swoim. Moi rodzice są rozwiedzeni. Mieszkam z mamą i pracuję na umowie o pracę jako programista ( #programista15k ) i zarabiam ok. 4k zł netto.
Ojciec, z którym nie mieszkam ma długi - nie płaci za jakieś kredyty, chyba hipoteczny i gotówkowy. Komornik ma problem z odebraniem należności. Nie jestem żyrantem dla żadnego z kredytów. Moje pytanie brzmi czy jako dziecko - sąd może nagle wejść na moją wypłatę żeby odebrać długi ojca?
#prawo #pytanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Magromo
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wykoppeel1230: @uzamkniete: Ale ojciec może go pozwać o elemele. Z tego co wiem do takiego pozwu wystarczy dowód w postaci regularnie wpłacanych alimentów. Więcej nie wiem, będę dumał dopiero jak sam taki dostanę za jakiś rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @Wykoppeel1230: @sorhu: @SakiSaki: A jak udowodnię, że on mi nie płacił alimentów przez k. 2 lata to pomoże w wygraniu mi gdyby jednak pozwał mnie? Chociaż zakładam, że tego nie zrobi, bo złych kontaktów nie mamy, po prostu ich brak ostatnimi czasy.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Asterling
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: można oddalić pozew o alimenty jeśli ich zasądzenie jest niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Jak udowodnisz że ojciec o ciebie nie dba, nie utrzymuje kontaktu, itp tid. to można wtedy uniknąć płacenia. Wszystko zależy jak to uargumentujesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: alimenty o których pisał @BojtaS: to taka trochę teoretyczna możliwość pozwania dziecka przez rodziców, która w większości sytuacji rodzinnych występować nie będzie. W sumie wystąpić można, ale w praktyce niewiele jest sytuacji, w której zostaną one rzeczywiście zasądzone.
Co do długów - trzeba ewentualnie uważać na zgon rodzica oraz późniejsze spadkobranie.
  • Odpowiedz
Co do długów - trzeba ewentualnie uważać na zgon rodzica oraz późniejsze spadkobranie.


@eaxene: weszło nowe prawo gdzie z automatu masz dobrodziejstwo inwentarza. Jak wychodzi się na minus to spadek jest odrzucony.
  • Odpowiedz
weszło nowe prawo gdzie z automatu masz dobrodziejstwo inwentarza.


@BojtaS: Oczywiście, ale to też nie zawsze musi być super sytuacja.

Jak wychodzi się na minus to spadek jest odrzucony.

Nie. W każdym przypadku bez oświadczenia ze strony spadkobiercy przyjmuje się spadek z dobrodziejstwem. To NIE jest odrzucenie.
  • Odpowiedz