Wpis z mikrobloga

Wpis z cyklu: #calezycienaredukcji

6 tygodni na VLCD czas start. Plan:
- 160g białka
- 65g tłuszczy
- ~10g węgli (głównie z warzyw)
Kcal/dzień około 1500.
Dodatkowo raz w tygodniu (w Niedzielę) ładowanie węglami. Przewiduję jakieś 400W/100B/30T (czyli ~2800kcal).
Moje TDEE to 2800kcal/dziennie czyli tygodniowo wychodzi mi 7000-8000kcal na minusie.
Licząc 7000kcal na kilogram zrzucony to daje po 6 tygodniach jakieś ~5-6kg tłuszczu i pewnie z 1kg mięśnia w dół.

Stan obecny:
Waga: 91kg
Klatka: 112cm
Pas: 86cm
Wzrost: 197cm
BF: 14,5% (mierzony po ok 16h poście 4 punktowym pomiarem rezystancyjnym - INB4 tylko DEXA!!1!1!11oneone)


Plan treningu to 2x w tygodniu Siłówka Brosplitem (A: Nogi + Klatka/B: Martwy + Plecy) + Ładowanie będzie dniem "aktywnym" (jakieś FBW + inne pierdółki).

Docelowo, jest szansa na:
Waga: 85kg
Klatka: 110cm (jasne :D)
Pas: 78cm (taaaaa...)
BF: 10%
Choć pewnie będę sobie mógł pomarzyć o takim wyniku. Zobaczymy.


Zapraszam do dyskusji :)

#mikrokoksy #silownia #dieta
  • 18
@rith: bialko 180g, tluszczu za duzo, max 50g, ale im mniej tym lepiej, wiekszy deficyt bedzie, zero ladowan, po skonczeniu 6tyg wchodzisz na #reversediet

no i tez nie wiem co ty tam chcesz zbytnio redukowac, bo ja mam pas 86cm przy 190cm i to juz jest malo nawet
@Ch-jogromPL: Wolałbym jednak robić ładowanie - Niedziele zwykle mam aktywną i wraz ze znajomymi chodzimy wtedy na różne treningi (często coś w okolicy interwałów). Wolałbym z tego nie rezygnować ze względu na dietę (Jak to mówią - Dieta która przeszkadza Ci w życiu to jest jednak zła dieta). Ale jeśli chodzi o zmniejszenie tłuszczy to w sumie może być dobry pomysł (wyszło mi ~65 bo chciałem oprócz jajek jeść jeszcze migdały,
@Ch-jogromPL: Ciężko powiedzieć. Ogromne wahania nastroju (zwłaszcza pod koniec) + czasami takie akcje z "falą gorąca". Niestety, nie miałem wtedy dostępu do żadnych badań (bo to było za czasów studenckich). Zobaczymy jak pójdzie teraz. Dorzucę kury, zmniejszę ilość jajek i będzie git :)
@shdw: Masz rację. Do wpisu użyłem Excela i wartości B/W = 5kcal i T = 10kcal (pisałem, że wpis jest "na oko"). Do planowania użyłem MFP i tam dorzuciłem +40g Białeczka i wszystko się spina :)
@rith: zrob makrosy jak pisalem, i bez ladowan i beda efekty, proste, przy kazdym ladowaniu cofasz sie pare dni i te 6tyg to bedzie tak naprawde ~4tyg redu

a wahania nastrojow to normalne na glodowce, przeciez sie redukujesz, masz byc ciagle happy ? lol
@informatyk15000k: bedac na duzym deficycie kcal i chudnac sporo twoja zerowka sie znaczaco zmniejsza, czyli jak np przedtem przy 3000kcal ani nie tyles ani nie chudles, to po skonczeniu redu ta zerowka moze wynosic np 2500, wiec dobrym pomyslem jest, nie wchodzenie od razu na te 2500-3000, tylko stopniowe wychodze z redu, dodajac np co tydzien +200kcal i obserwowanie jak zachowuje sie waga ( ͡° ͜ʖ ͡°)