Wpis z mikrobloga

Dzień dobry M&M.
Jestem w trakcie spełniania swojego największego marzenia (w zasadzie dwóch).
Chcę otworzyć swój salon fryzjerski (barbershop) ale nie chcę tworzyć byle czego z motorem w środku albo z wózkiem warsztatowym bo to już się przejadło.
Chcę otworzyć salon w klimacie Breaking Bad, wystrój niczym "superlab", na wieszaku żółte kostiumy, maski, regał z odczynnikami, w oknach logo "pszczółki" etc.
Mam już pomysł na wystrój oraz wstępnie obrany lokal.
Staram się właśnie o nabycie licencji w AMC Networks do używania sylwetek aktorów.
Na otwarcie zaprosimy Aarona Paula oraz twórców serialu (jestem po wstępnych rozmowach), chcemy też zaprosić "czarne charaktery" polskiej estrady.
Transfer z hotelu na miejsce zapewnią specjalne samochody w barwach policji ze Stanów Zjednoczonych (Ford Crown Victoria).
Właśnie organizujemy sprawy marketingowe, szukamy też grafika oraz tłumacza (jak kogoś znacie, to polećcie).
Dajcie kilka plusów na zachętę ()
Dajcie też znać co sądzicie o tym pomyśle, salon będzie zlokalizowany w jednym z największych miast w Polsce, docelowo w każdym dużym mieście chcemy mieć salon, każdy w innym klimacie.
#breakingbad #barbershop #seriale #wlasnafirma
  • 35
@MarianKolasa: a czemu nie? biznesplan w zasadzie mam gotowy, bez wariackich cen z powodzeniem damy sobie radę i są przewidziane środki na rozwój i inwestycje jak i akcje promocyjne z udziałem delegacji ze Stanów Zjednoczonych. To będzie salon jak każdy inny no jedynie wystrój inny no i ukłon w stronę fanów BB.
@fstab: 50 zł? Ty biedaku xDDD Byłem kiedyś w Złotych Tarasach w podziemiu, zwykły salon fryzjerski w korytarzu. Miałem ze sobą kupon z kalendarza studenckiego ze zniżką na 20-25 zł (nie pamiętam dokładnie). I #!$%@? mi to dało, bo i tak skasowali mnie za zwykłe ścięcie na 70 zł.


Nauczka na przyszłość - zawsze się pytać o cenę usługi przed jej wykonaniem.

A i wątpię, żeby w Barbershopie reklamowanym przez Aarona
@Barbeer: Ja płacę dziesięć złotych za golenie maszynką na zero u zwyczajnego fryzjera, w cenie jest podgolenie brzytwą boków, tyłu. Szczerze mówiąc to mam gdzieś jak wygląda zakład w którym się obcinam - zależy mi tylko na względnej czystości i wykonaniu usługi prawidłowo. Mogę dołożyć dychę za umycie włosów po strzyżeniu bo mnie gryzą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fstab: rozumiem, zwykle chodzę do kogoś jeszcze trochę tańszego ( ͡° ͜ʖ ͡°) albo jak prawilny mamisynek proszę o to mamę, a potem sam sobie poprawiam. Powód jest jeden - tylko dwa razy w życiu wyszedłem zadowolony od fryzjera. O dziwo, to były jedyne dwa razy, gdy włosy ścinał mi jakiś facet. Ogólnie kobiety idą raczej na masówkę i mają jedną poważną wadę - jak powiedz im
@Pertaseth: Zależy też w jakim mieście, tu gdzie obecnie pracuje każdy płaci 50 zł no chyba że maszynka to mniej ale są też klienci którzy płacą więcej (7 minut coveru na głowie kolejne 50 zł) i na brak klientów nie narzekam, mam wielu swoich klientów dlatego wierzę w powodzenie tej inwestycji, a że dodatkowo jestem fanką serialu to chciałam połączyć te 2 rzeczy.
@Barbeer: no mnie nikt maszynką nie obcina - tylko boki, reszta normalnie nożyczkami i płacę te 17 zł.
Nie wiem co musiałoby by się stać, abym dał za to samo 50 zł.

7 minut coveru na głowie

??
@MarianKolasa: To musiałeś mieć mega pecha, ja rzadko trafiam na klientów którzy wiedzą czego chcą z reguły sama proponuję fryzurę biorąc pod uwagę takie rzeczy jak kształt głowy, wygląd etc.
@MarianKolasa: Niekoniecznie ja jestem wyjątkiem bo to akurat podstawa umieć dobrać fryzurę dla danego klienta, tego uczą już na praktykach ale na rynku jest sporo osób po kursach, które niczego nie uczą.
@Barbeer: 50 złotych? To ile trwa ułożenie takiej fryzury?

Będę szczery - gdybym miał zapłacić 50 złotych za maszynkę (ale napisałaś że mniej, nie wiem ile) to kupiłbym sobie taką w sklepie za 200 złotych i goliłbym się sam. Ale ja bardziej od względów estetycznych czy też mody cenię sobie "praktyczność" mojej fryzury. Stąd prosty wybór, na zero.