Wpis z mikrobloga

Hej mirki z Warszawy, jest sprawa. Moi rodzice planują kupić mieszkanie, dla mnie i siostry. I zastanawiamy się teraz nad dzielnicą. Sprawa niby jest prosta, im lepszy dojazd do centrum, tym drożej. Chciałbym jednak zasięgnąć waszej opinii — które dzielnice polecacie, które odradzacie, bo ja w Warszawie niecały rok mieszkałem i pewnie wielu rzeczy nie wiem.
Zależy nam na dobrym dojeździe do UW. Myślałem nad Solcem lub Wolą przy granicy ze Śródmieściem. Ewentualnie Żoliborz. Cena w granicach jakichś 300, 350 tysięcy za dwupokojowe mieszkanie.

Pomożecie, doradzicie?

#warszawa
  • 15
Ja na twoim miejscu popatrzyłbym mieszkania na Woli, tylko tak bliżej Bemowa. Pobudowano mnóstwo nowych bloków, dojazd do centrum jest dobry (metro z Daszyńskiego na samo Krakowskie Przedmieście), a jak dokończą budować drugą linię, to na pewno ceny mieszkań skoczą, więc sprzedasz je z zyskiem.
@Kampala: porażka. Będziesz mieszkać z siostra? Bedziesz siedział na kiblu a twój ziomek bedzie ja bzykal? Chora sytuacja. Albo spodoba ci sie jej koleżanka i będziesz ja pukał jak siostra za ściana? Jak w średniowieczu.
@Kampala: Moi znajomi sprzedają dom na Ursusie, chcą właśnie 300k. Całkiem jebitny z działką 800m2 - 10 min do PKP Ursus, dom pewny - może to nie jest to o co pytałeś, ale może też warto rozważyć :-) A tak z dzielnic to polecałbym jeszcze pruszków, 20min SKM do centrum a ceny w porównaniu do woli ochoty itp całkiem spoko
@robertx: ale on szuka w Warszawie, a nie w Pruszkowie. Chce je sprzedać zaraz po studiach, a myślę, że jednak łatwiej pójdzie ze sprzedażą mieszkania w Warszawie niż w Pruszkowie, o tym też trzeba pamiętać
@Kampala: ja z kolei dalekiej Woli, nie polecam bo strasznie duzo patoli i ludziom glowy odcinaja :-P poza tym ostatnio czytalam, ze przy nowych inwestycjach bodaj przy Obozowej jakies trujace syfy uwalniaja sie z gleby. Bliska Wola jest w miare spoko tak do Okopowej, Leszna. Za Mlynarska w dol to dramat. Polecam Prage Poludnie, wzdloz linii tramwajowych, czy to Grochowska czy Waszyngtona. Cudnie sie mieszka na Kinowej, blisko parku Skaryszewskiego.