Wpis z mikrobloga

No cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)! Dzisiaj mam dla Ciebie przepis na leczo wg MNIE. Jak masz ból dupy, że kostka rosołowa, to weź mi nie bóldup w komentarzu, bo możesz jej np nie dodać, nie realizować przepisu w ogóle. Jeden ziomek nawet mnie czarnolistował, bo kostka rosołowa w przepisie… Ludzie #!$%@?… Ale dobra, kij z tym, wracamy do gotowania.

To będzie Ci potrzebne na dwie porcje (składniki i ich ilości dobieraj wg własnego uznania, ja tylko proponuję):
-3 papryki (jakie chcesz, ja często dodaję po jednej czerwonej, żółtej i zielonej, żeby kolorowo wyglądało)
-2 pomidory
-1 duży ogórek kiszony
-cebula czerwona
-ja dziś dodałam parówki, bo takie życzenie było, ale możesz zrobić bez, albo z jakąś dobrą kiełbą
-1 łyżeczka przecieru pomidorowego
-1 łyżka keczupu łagodnego, ale takiego dobrego, znajdź taki, gdzie nie ma ani jednego sztucznego składnika
-przyprawy: OPCJONALNIE!!!!!!!!!!!! Kostka rosołowa, słodka papryka, ostra papryka, sól, kolendra, oregano

Od razu mówię, że nie lubię podawać szczegółów typu: „po 7,5 minuty podnieść lekko przykrywkę i wsyp 1/5 łyżeczki” , bo jak tak robiłam wg przepisu, to mi często nie wychodziło. Ja robię na czuja i na oko, myślę, że dobra umiejętność, jeżeli interesuje Cię domowe, zwykłe gotowanie.

Ok to tak. Na pomidorach zrób nożem znak krzyża i zalej wrzątkiem, żeby skórę łatwo ściągnąć. No i ściągnij tą skórę, pomidora pokrój w kawałki, wyjeb to zielone twarde gówno, bo to jest niesmaczne (nie wiem jak można to jeść( ͡° ʖ̯ ͡°)). Ogórki pokrój w małe kawałki. Weź wyjmij z tych papryk nasionka, najlepiej to wykroić wokół ogona kółko i pociągnąć za ogon i gniazdo z nasionami wyjdzie. Pokrój w paski i te paski ciachnij w połowie.

Wrzuć paprykę do garnka, zalej wrząca wodą tak, żeby sięgała ponad połowę wysokości tej papryki i tu OPCJONALNIE możesz do wody dodać kostkę rosołową. Daj na średni ogień, nie przykrywaj i niech to tam się tyrtoli. W tym czasie pokrój cebulkę w kostkę, podsmaż do lekkiego zbrązowienia i dodaj do papryki. Zamieszaj. Ok, niech się dalej tyrtoli. Teraz dodaj oregano i kolendrę. Możesz dodać inne zioła wg uznania. Podsmaż parówki, czy tam kiełbę. Jak już papryka będzie w miarę miękka to dodaj to „mięso” z ogórkami i zakryj pokrywką.

Czekaj, w momencie jak ogórki kiszone będą średnio miękkie to dodaj te pomidory, przecier, keczup, paprykę słodką, ostrą, sól (wszystkiego tyle ile uważasz za słuszne). Daj na mały ogień i duś to do momentu, w którym uznasz, że już dla Ciebie jest dobre. Mi zazwyczaj od wrzucenia papryki do wyłączenia gotowego dania zajmuje 30-40 min, w zależności jak dużo tam nawkładam do garnka. Aha no i co jakiś czas dolewaj wody, bo to ma być w takim sosie. Podaj ze startym żółtym serkiem i bagietkami z masłem czosnkowym i jedz to!

PS Bardzo cenię konstruktywne porady :)
#niemampomyslunaobiad #gotujzwykopem #gotowanie #przepisy
Pobierz cocieboli - No cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°)! Dzisiaj mam dla Ciebie przepis na leczo wg MNIE. Ja...
źródło: comment_8qTu2jCt6XvCa0ZODE3fFl8Z1aBa2HiQ.jpg
  • 13