Wpis z mikrobloga

od 25 lat korzystam z #!$%@? firmy przewozowej w tym kraju...jaką jest pkp....ostatnio to jest PR (przewozy regionalne) ale nie o to chodzi..od kilku lat niemalże regularnie co 1,5 miecha w całym kraju zmieniane są rozkłady jazdy..a to minute w prawo a to 2 minuty w lewo...zmiany bez znaczenia bo pociągi nie skomunikowane z niczym a najmniej z klientem...ale każda taka zmianka powoduje, że w skali kraju drukowane są miliony nowych rozkładów począwszy od kieszonkowych walających się w każdym miejscu na każdym dworcu po duże plakatowe...myślicie, że to przypadek, czy ktoś komuś kasę nabija
#ciekawostki #podrozujzwykopem #robertt1969 #pkp
  • 17
@robertt1969: teoretycznie chodzi o dopasowywanie tych pociągów w skali całego kraju do prowadzonych na trasie modernizacji i innych remontów + ewentualnie jakieś nowe połączenie gdzieś tam niekoniecznie obok Ciebie. Ale to prawda patrząc na Koleje Mazowieckie rozkład rozkładem a pociągi zwłaszcza zimą swoje.
@Vitane: Na wakacje chyba też się zmienia, albo część wypada.
W każdym razie ja z PKP korzystam jak muszę. Albo gdzieś ze znajomymi jak jadę i tak sobie wybrali, albo nie mogę samochodem... Na gazie jest po prostu taniej niż pociągiem. A jak jadą dwie czy trzy osoby to nawet z płatną autostradą wychodzi taniej.
zmiany bez znaczenia bo pociągi nie skomunikowane z niczym a najmniej z klientem


@robertt1969: Kłamstwo. Skomunikowania istnieją.

od kilku lat niemalże regularnie co 1,5 miecha w całym kraju zmieniane są rozkłady jazdy

A to też nieprawda. Dawniej był rozkład roczny, który miał kilkaset poprawek/zmian(w skali roku), które trzeba było wszędzie nanosić. Przy czym bywało tak, że jedna poprawka/zmiana oznaczała modyfikację w wielu rozkładach jednocześnie.
@jacekKobr: nie kłamstwo...bo tak jest...co 1,5 miecha nowe rozkłady rozdają, ja jeżdżę pociągiem który z żadnym innym nie jest skomunikowany,,,a to że istnieją skomunikowania to wiem ale to na ważniejszych liniach
@robertt1969: gdyby nie te zmiany rozkładu jazdy to po 3 miesiącach twój pociąg stałby 15 minut na małej stacji bo prace torowe się skończyły a rozkład dalej by je uwzględniał i wrzucałbyś na mirko żale że "pkp stoi zamiast jechać" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spróbuj na to spojrzeć z innej strony, tam też pracują ludzie i starają się tak ogarniać rozkład żeby wszystko hulało.
@Karatte: uwierz że wiem o czym piszę..dojeżdżam tą trasą 25 lat....pociąg od wielu nie jest skomunikowany z żadnym innym...żadnych prac torowych....i ciągle zmiany dosłownie o 1 minutę i sru tysiące nowych druków...a powstała podobno kolejna spółka Drukarnia PKP czy coś podobnego
ja jeżdżę pociągiem który z żadnym innym nie jest skomunikowany,


@robertt1969: A z jakim miałby być? Pytam, bo może nie ma go z czym skomunikować.

a to że istnieją skomunikowania to wiem ale to na ważniejszych liniach

Skomunikowania istnieją także na liniach lokalnych.
@robertt1969: Nie wiem co tam się u Was #!$%@?, ale normalnie jest jedna zmiana rozkładu w grudniu i trzy korekty. Za zmianami w dużej części stoją PKP Polskie Linie Kolejowe. Przewoźnicy są raczej na końcu tego łańcucha- bo jeśli nie właściciel torów (PKP PLK) uzna że trzeba coś pozmieniać to uznają tak samorządy dofinansowujący te przewozy. Właściwie nie do końca da się powiedzieć do kogo uderzyć z żalami. Chyba na sam