Wpis z mikrobloga

#olx #januszebiznesu #oszukujo #csiwykop
Drogie Mirki, taka sprawa jest
Jako, że często sprzedaję różne rzeczy na olx, to często trafiam na oszustów, wysyłam pobrania, które do mnie wracają itd.
Dziś jakiś niebieski wystawił ogłoszenia z monetami #numizmatyka Kopie po 5zł, wystawione za kilkaset, których oryginały warte są po kiladziesiąt/kilkaset tysięcy.
Brak numeru telefonu - jest
Brak odbioru osobistego - jest
Brak wysyłki kurierem, którego ja nadam - jest

Mirki z #prawo jest na to jakiś paragraf? Jeżeli w ogłoszeniu nie napisał, że kopie tylko "nie znam się", a jestem pewny, że to wie. Głupio jakby jakiś małolat czy inny nieświadomy człowiek dał się nabrać.
Druga część rozmowy w 1 komentarzu.
Bigatus - #olx #januszebiznesu #oszukujo #csiwykop
Drogie Mirki, taka sprawa jest
J...

źródło: comment_fF4fHpUyZcFf4qh6OkNkJQ3rAMRamyWd.jpg

Pobierz
  • 10
@Bigatus: na olx pełno falsyfikatów z chin. sam ostatnio przeglądałem i znalazłem m. in 20 zł jelonek rogacz w cenie 2x niższej niż cena rynkowa. Sam osobiście znalazłem całą masę tych monet w chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak z ciekawości pytałem co to za monety bo rynek chińskich falsyfikatów nie jest mi obcy i widząc ogłoszenie z jedną z takich popularnych monet od razu włącza mi
@Bigatus: ta też dosyć często spotykana w chinach. U nas prym na Allegro w dziale kopie i falsyfikaty wiodą monety z lat które właśnie opisałeś ;) i standardowo przy każdej aukcji opisane jest że monety pochodzą z wieloletniej kolekcji starego kolekcjonera ale sprzedający nie wie co to za monety, nie zna ich wartości i dlatego wystawia w tym dziale