Wpis z mikrobloga

Cześć,
kupiłem sobie niedawno Hondę Civic 8 gen 2007 (1.8 benzyna/ 140KM) i dzisiaj ruszyłem w trasę. Na drodze szybkiego ruchu, przy prędkości ~140km/h czułem dość mocne wibracje całego auta (chyba? pierwsze auto (,) )
Od razu puściłem gaz i nie goniłem wyżej.
Olej wymieniany mniej niż 150-200km temu. Opony cacy 17/225 ale 9 lat mają.
Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy tonormalne przy takiej prędkości? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na youtubach gówno widać a ciężko to wygooglać. (,)

#auto #honda #civic
  • 51
@wycz: Jest w sam raz, jedyny mankament auta to to że jest cholernie niski. Jest to też zaleta bo jest wręcz przyklejony do drogi. Mój egzemplarz ma zawieszenie w stanie bliskim fabrycznemu (wyniki z ASO) i druga połówka nie narzeka.

Dzisiaj zamontowałem na przód nowiusieńkie Dunlopy Sport Maxx i chyba zaczął latać po asfalcie bo nic nie słychać poza silnikiem.
W sobotę rano jadę w trasę sprawdzić jak się teraz jeździ.
@wycz: zrobiłem tym autem ponad 1k km już, i nie mam na co narzekać poza niskim zawieszeniem i trzeszczącymi plastikami, auto mega fajowe do jazdy (zwłaszcza jak 17/225 )
@wycz:
co do wydechu nie ogarniam, właściwie to go chyba nie słyszę - tylko silnik/klima.
o ile kojarzę to ten tłumik u mnie miał drobne naleciałości rdzy, ale nigdzie wgnieciony nie był.

Jedyne co jest u mnie pogniecione to metalowa osłona pod silnikiem.

Honda daje 12 lat gwarancji na karoserię, u mnie nie ma nic. Podobno uszczelka nad przednią szybą była twarda i wzywali na wymianę bo wycierała lakier i tam
@wycz: Moja Honda ma teraz 75kkm przelatane.

Jazda - miasto:
Niski nos często przeszkadza na spowalniaczach (centra handlowe szczególnie) i przy parkowaniu przodem. Rozwiązanie to parkowanie tyłem, auto jest dość kompaktowe i łatwo je zmieścić.
Byłem w stanie przewieźć kanapę 1.80m i pasażera, z wszystkimi drzwiami zamkniętymi.
Lakier łatwo uszkodzić.
Spalanie 8 - 8.5 L/100km

Jazda - trasa:
Dzisiaj wróciłem z pierwszej podróży liczącej 1500km - auto jest ustawione na jazdę
@wycz: zapomniałem powiedzieć że kontrolka od baku jest gówno warta i cholera wie ile benzyny zostało jak już jest pusto. Jak zalewam na full to widzę że jeszcze było 8-9L, czyli 100+ km zasięgu...
@michalion: w jakiej pozycji masz temperaturę wody? mi trzyma się poniżej polowy a jak podniosłem machę to wszystko gorące tak że aż pręt od podpierania maski musiałem upuścić
@wycz: wskaźnik tak samo, pod maską jest dość ciepło.
Może powiedz kiedy jest tak gorąco to spróbuję u siebie tego samego np. zostawiłeś go samopas na 10 minut na jałowym?