Wpis z mikrobloga

@Bartoni: A to dziwne bo kiedy ja awansowałem do ekstraklasy, stworzoną przez siebie drużyną to zarząd dogadał się i gram na stadionie Jagiellonii. Tzn. stadion należy do miasta i w sumie grają na nim chyba ze cztery zespoły, ale wyszło dużo taniej niż rozbudowa obecnego obiektu.

Czasem jest tylko problem ze sparingami przedsezonowymi bo notorycznie kolidują terminy.

Ale z pucharami europejskimi nie miałem za to żadnego już problemu :)

Na starym
@newerty: Ja przez 9 miesięcy grałem na stadionie Pogoni. Zarząd sam zdecydował o rozbudowie, nie miałem wpływu. Wydaje mi się też że takie coś jak u Ciebie jest możliwe tylko w wypadku drużyn z tego samego miasta ale pewności nie mam. Prowadziłeś drużynę z Białego, czy skądś indziej?
@Bartoni: Tak zrobiłem ją, że jest z Białegostoku. Pewnie masz rację, to przez to że z jednego miasta.

Ale wyszło zajebiście bo za stadion płacę jakieś śmieszne pieniądze - chyba 20k euro/rok. A z dobrego meczu ligowego Jaga/Legia/Lech jestem już w stanie wyciągnąć 200k euro. Tylko, że to już chyba mój 6ty sezon w ekstraklasie.
@newerty: No, u mnie 2 rok w Ekstraklasie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za stadion też płaciłem jakieś śmieszne kwoty ale po utrzymaniu zarząd wykupił go na własność.
Ja póki co z bieżącego sezonu z 8 meczy wyciągnąłem 118 tysięcy złotych z biletów. Z karnetów 150 tys. Za eksploatację obiektu wyszło w tym sezonie 360 tys. ale wpływ na to miała chyba wymiana murawy.
@newerty: Ah LM, ja bym chciał kasę z chociażby rund wstępnych LE, ale najpierw trzeba by wygrać przynajmniej ten PP a notorycznie odpadam w pierwszej rundzie w której zaczynam xd
U mnie są tylko 3 kominy płacowe. Mohamed Essam - 75k/miesiąc, Garbacik - 85k/miesiąc i Kuszczak - 67,5k/miesiąc. Średnia pensja wynosi 25k/miesięcznie.
Średnia wartość piłkarzy to 260k.
@Bartoni: U mnie miesięcznie idzie na płace niecałe 2kk euro ( ͡° ͜ʖ ͡°) O dziwo nie płacę najwięcej w lidze. Wyprzedza mnie Lech i Legia. Nie chce mi się odpalać gry kto płaci najwięcej, ale wydaje mi się że Lech pozbywa się regularnie ok. 2,5kk euro.

W ogóle chyba od samego początku co roku jest jakaś polska drużyna w LM a od chyba 3-4 lat dwie
@newerty: U mnie była 2 sezonowa posucha w pucharach. Dopiero w tym sezonie do LE udało się awansować Legii, a reszta ładnie walczyła i odpadała dopiero w III fazie lub barażach.
Mnie najbardziej bolą frajerskie wyniki z drużynami typu Stomil, gdzie do 90 minuty jest 2-1, a tu nagle frajersko stracona bramka. W 4 pierwszych meczach 3 razy traciłem tak pewne zwycięstwa a zdarzało się uniknąć porażki tylko dlatego, że np.
@Bartoni: Ja zastąpiłem jakiś klub z najniższej ligi. Dałem sobie 50k euro na rozkręcenie biznesu i bez sezonu przystanku awansowałem aż do ekstraklasy. W pierwszym sezonie nie wygrałem ekstraklasy, ale byłem blisko - zabił mnie limit graczy spoza UE. W niższych ligach grałem jakimiś czarnuchami z afryki i tylko 2ch okazało się na tyle dobrych aby trzymać ich dłużej aż do uzyskania obywatelstwa. A teraz mam chyba sezon 2026/7 albo 2027/8