Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz w życiu widziałam, żeby to żul chciał dać pieniądze, a nie odwrotnie xD

A było to tak.
Siedzimy z niebieskim przed dworcem, czekamy na pociąg i szamiemy drugie śniadanie w majowym słoneczku.
Oczywiście w mgnieniu oka zjawia się Pan Żul.
Pan Żul: -Przepraszam państwa.
Niebieski: -Słucham.
Pan Żul: -Pozwolę sobie przeszkodzić pięknej pani.
Kiwam głową i nic nie mówię, żuję szamę w skupieniu.
Żul też milczy.
I milczy i patrzy, chyba nad czymś myśli intensywnie.
Niebieski: -No słuchamy pana.
W końcu wypala do niego na wydechu: -A bo ja mam chorobę taką i zmartwienie dzisiaj straszna sprawa do setki mi brakuje w chorobie okropnej wspomóżcie biednego schorowanego starszego człowieka tylko 60 groszy potrzebuję w chorobie starszy człowiek za dozgonną wdzięczność panie łaskawy.
Doceniam uczciwość, że w tym potoku słów jednak wspomniał o setce.
Niebieski nie docenił: -Nie dam panu na wódkę, do widzenia.
Na co Pan Żul: -O TY, TO JA CI NAWET DYCHĘ DAM ŻEBYŚ SIĘ TYLKO ZAMKNĄŁ PANIE MĄDRALIŃSKI!
Konsternacja.
Niebieski po chwili namysłu: -Jak dla mnie może być, dycha i już nigdy się do pana nie odezwę.

Do Pana Żula chyba dotarło, co właśnie powiedział, bo aż się zapowietrzył, strzelił focha i poszedł. Dychy nie dał ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#wroclaw #esk2016 #patologiazmiasta #coolstory
  • 12
@chromatografia: kiedyś na Słodowej byłem świadkiem jak właśnie taki Pan Żul podszedł do kogoś obok, ale zanim zdążył cokolwiek powiedzieć, ta niedoszła "ofiara" wypaliła:
- Przepraszam, czy miałby Pan dorzucić 50 groszy, bo mi do piwka brakuje?
Na co żul:
- Hmm, powinienem coś znaleźć.
Pogrzebał w kieszeni, wyjął 50 groszy, dał je zaskoczonemu studentowi i poszedł dalej.
@chromatografia: Kilka lat wstecz dostałem od sebixa-żula 40 groszy ( ͡ ͜ʖ ͡). Zapytał o złotówke na wino, odpowiedziałem, że mi samemu brakuje 40 gr do biletu i będe musial zrezygnować z pośpiesznego autobusu na rzecz normalnego bo mnie nie stać (zapomniałem porfela, uchowała sie dycha w kurtce), pogrzebał w kieszeni, podał 40 groszy i powiedział, żebym co jakiś czas wspomógł ludzi takich jak on xD