Wpis z mikrobloga

Złapałem chwilę i postanowiłem zajrzeć, co zacz ten cały #ageofdecadence. I, cóż, nie jest to gra dla każdego... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
♜ da się to wystartować pod Linux/Wine
♜ grafika niedzisiejsza i w sumie szkoda, że nie narysowano tego w niestarzejącym się izometrycznym 2D
♜ wkurzała mnie obsługa kamery, patrz wyżej
♜ w pierwszym zatknięciu gra przytłacza statystykami i tonami tekstu (uwaga słabsi w ingliszu)
♜ próg wejścia (poziom trudności, mechanika, złożoność świata) wygląda na ustawiony bardzo wysoko
♜ być może to tak na rozruch, ale trochę mało tu gry - wygląda bardziej jak interaktywna książka z ilustracjami

Dla mnie na razie odpada. Nie ten etap życia i nie te zasoby czasu i koncentracji, żebym był w stanie czerpać z niej przyjemność. Może innym razem...

#crpg #rpg #irontowerstudio
Pobierz
źródło: comment_xZVQOdq6huQCfNhOuvxSCUKM1BM23Dmv.jpg
  • 13
@kurp: próg wejścia zależy od buildu w sumie, nie jest tak źle, ale na początku faktycznie może odstraszyć. Gra powstawała szmat czasu, między innymi dlatego grafika nie jest dziś najlepsza (choć akurat mi nie przeszkadza, a animacje i ich ilość uważam za spory plus gry).

Tak jak @Ercefet napisał grę można przejść na wiele sposobów, nie trzeba nawet ani razu walczyć, jeżeli wybierzemy odpowiedni build i frakcję. Walka też nie jest
@kurp: Jak się nie podejmiesz, lub odstawisz na chwilę, a zagrałbyś w coś ciekawego z dobrą historią i postaciami, to gorąco polecam Banner Saga. Taktyczny rpg, którego główną siłą jest opowieść. Niesamowita gra. Przeszedłem tbs1 dwa razy, dwójkę też i teraz znowu gram w jedynkę żeby mieć najbardziej optymalnego sejwa do eksportu do dwójki. Jeśli to nie jest arcygra, to nie wiem, co nią jest. :)

EDIT: a muzyka jest tak
@kurp: To że nie jest to gra dla każdego twórcy podkreślają na każdym kroku (zresztą ja też). Dlatego sprawdzenie dema to obowiązek, bo można się od tej gry odbić. Do kamery można się przyzwyczaić, jak przytrzymasz środkowy przycisk myszki (czyli przeważnie scroll) to swobodnie możesz nią obracać (albo z ctrl+LPM). To jest kwestia wprawy, z czasem przychodzi to automatycznie i przestaje się zwracać uwagę na ten nieoptymalny system.

Jeśli chodzi o
Pobierz
źródło: comment_hCVcZfFPrswPV1PSPDHyyNJi6i2rhMHT.jpg
@Lisaros: Odpaliłem tylko demo. No, i nie wgryzłem się jakoś daleko. Chciałem po prostu wiedzieć, na której półce to stoi.

Niewątpliwie intrygująca jest kreacja świata. Kochałem postapo zanim stało się modne a tu jest bardzo ciekawa wariacja tego tematu.

Ja tę grę pewnie kupię w pierwszej lepszej promocji DRM Free, ale już wiem, że będzie wymagała sporej inwestycji.

Fajnie by też było, gdyby ktoś to przetłumaczył, ale jeśli dotychczas tak się
@kurp: obiecałem, że coś jeszcze napiszę :)

Ok, tu jest mój niedorobiony, pierwszy build, którym na 100% da się przejść grę:
STR 4
DEX 5
CON 4
PER 9
INT 9
CHA 9

Skille:
wojskowe: dagger 2, dodge 2 - i wyobraź sobie, że udało mi się nawet zabić jedną osobę :D
cywilne: Etiquette 6, persuasion 7, streetwise 8. alchemy 4, crafting 4, lore 7
niewykorzystane punkty - 43, zdobyłem je
Jeśli chodzi o grafikę 2D tutaj masz obszerne wyjaśnienie dlaczego tego nie zrobiono


@Bethesda_sucks: Ej, ciekawe te wpisy. Nigdy o tym w ten sposób nie myślałem. To niby oczywiste, co oni piszą, ale myślałem inaczej i moje rozumienie tematu zmieniło się właśnie o równe 180° ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podadniki na YT już widziałem. Rzeczywiście jest to chyba jakoś do ogarnięcia. Interesujące jest to, że wszędzie
@Lisaros: Czyli jednak - te komunikaty z początku gry to nie są czcze pogróżki/przechwałki! Mózgiem i tchórzostwem idzie więcej zdziałać niż machając szabelką (no, gladiusem). Samo życie! ;) Dzięki za rady, zapisuję notatkę na przyszłość.