Wpis z mikrobloga

odnośnie #rating'u:
eksperci zgodnie mówili, że obniżą. niemal na bank.
ja powiedziałem, że nie obniżą i co? nie obniżyli.

http://www.wykop.pl/wpis/17704911/ekonomia-finanse-pytanie-mirki-obniza-nam-jutro-te/

w teorii powinni, więc dlaczego tego nie zrobili?
sprawa jest w gruncie rzeczy dość prosta: #zydzi mają w Polsce zbyt wiele interesów, które mogłyby przez to ucierpieć. muszą mieć czas na migrację kapitałów.
naturalnie agencje nie mogą patrzeć, jak trochę mniejszym przedsiębiorcom Jarozbaw pluje w twarz i wmawiać im, że to tylko przejściowy deszczyk pada, bo straciłyby wiarygodność.

jeżeli nie zdarzy się jakiś cud, to kolejna ocena będzie już z obniżką.

#mowiejakjest #polska #ekonomia #januszeekonomii
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RuchadloLesne: Ja p------e, co ja czytam xD Zainteresuj się trochę temat, sprawdz np. które agencje biorą pod uwagę czynniki polityczne, porównaj z np. Standard&Poor's i dopiero coś pisz. Albo taguj rak content
  • Odpowiedz
xD Ok, widzę, że googlowanie trochę cię przerasta, więc pozwól, że pomogę.
To, że kryteria oceny stosowane przed agencje ratingowe są jasne, nie oznacza, że bierzesz do ręki 'wzór', podstawiasz i wychodzi ci czarno na białym - obniżą rating albo nie.
Moody's nie dba w tak dużym stopniu o czynniki polityczne. Zawirowania wokół TK, pogorszenie perspektyw fiskalnych - to nie ma dla nich aż tak dużego znaczenia. Największe ryzyko było z przewalutowaniem
  • Odpowiedz
tl;dr - w teorii właśnie nie powinni nam obniżyć ratingu, jednak takiej sytuacji nie można było wykluczyć zważywszy na fakt, co robiło chociażby S&P oraz tego, że plan finansowy na lata 2016-19 mógł zostać uznany za zbyt optymistyczny. Dlatego nie rozumiem twojego wielkiego sukcesu pod tytułem 'PRZEWIDZIAŁEM TO, PRZECIEŻ POWINNI NAM RATING OBNIŻYĆ'.

A nie, jednak rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz