Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
hOi murki,
Mam pytanie odnośnie samochodów z małymi silnikami.

Jak to jest z tymi silnikami 1.0 na trasie? Bo rozglądam się za jakąś Toyotą Yaris czy nowszym Daihatsu Cuore, bo 95% czasu w aucie, spędzałbym jeżdżąc w mieście i okolicach, a lubię wygląd małych, japońskich samochodów (Koniecznie białe )

Po opiniach w internecie dowiedziałem się że na autostradzie wybuchnie mi silnik/ogłuchnę, ile w tym prawdy? Bo chciałbym raz, dwa razy w miesiącu używać tego samochodu do jazdy dłuższej niż 50km.
Pobierz FabianQ - #samochody #motoryzacja
hOi murki, 
Mam pytanie odnośnie samochodów z mał...
źródło: comment_kJfaYpwQ4pdENvrneKMYIIuCQjVIji2i.jpg
  • 22
@FabianQ: Jako drugi samochód w domu mamy Kia 1.1. Osobiście odradzam takie małe silniki. Owszem- ze spalaniem można zejść do ok 5 litrów, ale jak chcę jeździć normalnie (a nie jestem szalony za kierownicą) to spalanie wzrasta w tempie kwadratowym. Podobnie na trasie- jak się toczę 90 km/h nie jest źle. Każde 10-15 km/h szybciej to prawie litr więcej( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ktoś wyżej napisał- już
Za tą samą cenę mógłbym kupić Mitsubishi Galant 2.0 na benzynę, ale boję się trochę kosztów utrzymania i paliwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@FabianQ: na podstawie bytu z Corsą C 1.0 stanowczo odradzam takie coś. Małe ciasne auto, 3 cylindrowy silnik ma takiego laga po wdepnięciu pedała w fotel jak 1z w audi a4 z turbiną od scani. Ani to bezpieczne ani wygodne ani fajne ani wybitnie oszczędne. Auto z wyższego segmentu + gazolot i wsio pariatke
@FabianQ: patrzyłeś na silnik sdi? Taki vw lupo czy tam seat arosa. Miałem takie auto w domu kilka tam temu i natłukło to sporo kilometrów a spalanie śmiesznie niskie. Utrzymanie to samo. Miało już 260k km przejechane a nic się nie działo. Kupiła koleżanka 3 lata temu i do dzisiaj śmiga.
Yaris 1.0 ma 69 koni powiem Ci że spokojnie na autostradzie czy ekspresówce daje radę. Wypuściłem się takim do Gibraltaru i z powrotem w sumie 7000 km. Przejechał bez najmniejszych problemów. Prędkości autostradowe rzędu 120-140 nie sprawiają najmniejszego problemu w trasie. Spokojnie możesz rozmawiać i słuchać muzyki. Powyżej setki na autostradzie całkiem dobrze przyśpiesza i umożliwia wyprzedzanie. Spalanie w takich warunkach 6 litrów. Mocy brakowało mi tylko w górach niestety przy ostrzejszych
@FabianQ: Rok jeździłem po trasach fusionem 1.4 TDCi 68km, auto w dieslu więc głośniejsze od benzyny, przyspieszało miernie ale spokojnie dało się jeździć, wyprzedzać i nawet jazda 160km/h po autostradach nie była uciążliwa.
@FabianQ: mialem okazje niedawno (zeszly miesiac) pojechac kawalek takim bąkiem daihatsu z silnikiem 1.0, w tym jakies 50km po autostradzie. Bardzo fajnie i przyjemnie sie tym jezdzi. Spalanie 5l/100 w miescie, 7 na autostradzie. Wydaje sie, ze to jest male autko, a okazuje sie, ze one sa calkiem szerokie i nie kazde miejsce parkingowe bedzie dostepne. Do tego dosc nisko zawieszone. Z wlaczona klima i pasazerem, troche brakuje mocy (70km) przy
@skethoo: Własnie niezły paradoks z tymi japońskimi kei-carami, bo mimo tego że wydają się małe, mają sporo miejsca w środku (przez ich pudełkowaty kształt, upchane jak najwięcej przestrzeni w narzuconym limicie, który określa rozmiary kei carów)
No nic, zastanowię się jeszcze, szkoda że nie robili ich z odrobinę większymi silnikami.
@FabianQ:

Mam Kia z litrowym silnikiem. Co tydzień jeżdżę nią 130-150 na ekspresówce (obroty 4 krpm). Nie ryczy jakoś szczególnie, bez przesady żeby od razu miał wybuchać.

Byłem nią w Chorwacji, zapakowany cały tył. Wjechałem na górę 1 762 m n.p.m. z poziomu morza.


dodatkowo raz-dwa na tydzień jeżdżę sobie nią na zakupy. Więc samochód jest uniwersalny. Polecam. Chociaż rozpędza się bardzo długo i wyprzedzanie to czasem sport przyprawiający o duszę
@FabianQ: jako byly uzytkownik saxo 1.1 moge tylko odradzic male pojemnosci. Po miescie by zebralo sie z pod swiatel pedal glosnosci wciskasz w opor a i tak rowerzysta bierze cie na luku. spalanie w malych pojemnosciech przy dynamicznej jezdzie jest wieksze niz w 1.4 czy 1.6 i komfort wiekszy bo ciszej i wiecej pod prawa stopa. Na trasie saxo w gazie palilo ok 9l (przelotowe 110km/h) w miescie moze miescilo sie
@FabianQ: jeździłem troche matizem silnik 0.8. Po mieście super sprawa, do 60 rozpędza sie dość sprawnie w trasie tez nie narzekałem, wyprzedać tez sie dało :). Z ciekawości lpg palił w korkach 5-6l :). Mimo, ze aktualnie mam auto z 180KM, to nadal lubie czasem wsiasc do Matiza i nim pojeździć :):
@FabianQ: lepiej nie wyprzedzaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak już musisz wyprzedzić to ew. rowerzystę albo traktor. Chociaż są teraz samochody z silnikami małymi silnikami turbo np. 0.9 turbo w Fiacie, VW będzie wprowadzał do modelu !Up silnik 1.0 turbo i to się trochę lepiej zbiera więc to jakiś rozsądny kompromis.