Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem, dwa tygodnie temu zamówiłem na allegro przedmioty za kwotę 456zł w opisie aukcji było napisane, że za zakupy powyżej 390zł jest darmowa wysyłka. Dzisiaj dostałem emaila, że wysłano kurierem za pobraniem i kwota pobrania to 480zł, patrze na opis aukcji, a tam kwota darmowej wysyłki zmieniona na 490zł. Czy mogę nie odebrać przesyłki i powołać się na niezgodność umowy? #prawo #allegro #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 14
@WachajStareGacie: Jaka przesyłka była darmowa, bo zazwyczaj jest zwykła, a nie pobraniowa - może wybrałeś przez pomyłkę pobraniową ? Co masz w mailu od Allegro po zakupie i wybraniu opcji płatności - przesyłka na pewno pisze, że za 0zł w tym mailu ?

Możesz nie odebrać (nie wiem jak z tym powoływaniem się na niezgodność w tym wypadku ?), ale czy sprzedawca Ci odda całą kasę kto wie... pewnie będziesz się
@WachajStareGacie: Czy on zamknął tamtą aukcję czy zmienił tylko dane na niej ? Jeśli zamknął to podeślij masz ją w linku z maila od Allegro albo sprawdź dobrze, które były deklarowane jako darmowe, bo tak z doświadczenia wiem, że darmowe zazwyczaj są zwykłe pocztowe paczki, kuriery czy paczkomat, a jako, że pobranie kosztuje ekstra +później kase się dostaję za przedmiot to nie udostępnia ich sprzedający tak chętnie za free. Allegro nic
@taktoto: Raczej wątpie, że kupił ponad 80 wiaderek tego xD
@WachajStareGacie: Moim zdaniem gadaj ze sprzedającym przez tel. co #!$%@? jak się zacznie migać to pisz do Allegro albo odbierz paczkę i zakładaj spór o zwrot nadpłaty za wysyłkę.
Jak nie odiberzesz to się nic nie stanie, masz takie prawo, ale może Cię obciążyć kosztami wysyłki powrotnej etc. i wtedy znowu walka przez Allegro.

Są tez szanse, że pobraniowa nie
@taktoto: Właśnie to próbuje wybadać, ale bez linka do aukcji lub jakiegoś jej zrzutu (bo tu kolega twierdzi, że zmieniono jej warunki - nie wiem czy tak można w ogóle) się nie dowiemy ^^ I jeszcze wysyłka dopiero po 2 tygodniach cos mi tu nie pasuje xD
@Dezynwoltura: Najwyżej odbiorę i założę spór o zwrot przesyłki. @taktoto: No chyba wszystkich przesyłek, bo nie ma napisane jakich dotyczy. Wklejam kopie z allegro gdzie widać jak byk, że cytuje "Aby otrzymać Wysyłkę Gratis, kup u DoraZakupy za co najmniej 390 zł." http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dZFwJhggpzgJ:allegro.pl/colad-airtec-scierniwo-do-piaskowania-1kg-i5610757773.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk≷=pl&client=firefox-b
@WachajStareGacie: O i dobrze zrób sobie zrzuty tej aukcji.
Tylko ja tu nie widzę, którą on wysyłkę deklaruję jako darmową, bo zasady są takie:
Wysyłka Gratis to co najmniej jedna darmowa opcja dostawy. W ten sposób wygodniej dokonasz transakcji. Bez dodatkowych kosztów!
Czyli mógł to być paczkomat tylko na przykład... obawiam się, że wybrałeś akurat płatną.