Wpis z mikrobloga

#!$%@? to, że znam słabo angielski sprawia, że czuję się jak analfabeta lub niepełnosprawny. nie mogę przeczytać tylu fajnych książek, które nie zostały przetłumaczone na język polski, posłuchać jakichś ciekawych podcastów. czuję się przez to ograniczony, jakby moja możliwość pozyskiwania wiedzy, zrozumienia świata przez to była bardzo ograniczona.
#angielski #nauka #jezykangielski #wiedza #smutnazaba
  • 9
@corazmniejdni: Pocieszę Cię, że znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym jeszcze nie sprawia że dasz radę przeczytać książkę w oryginale, o tym żeby docenić piękno pióra, dobór słów, stylistykę czy rytm nie wspominając.
Choć, fakt, są książki i autorzy którzy zyskują dopiero gdy ich czytasz w oryginale.
znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym jeszcze nie sprawia że dasz radę przeczytać książkę w oryginale


@rdza: Może jak czytasz literaturę piękną i poważniejsze rzeczy. Do bardziej "popkulturowych" książek wystarczy IMO poziom B2.
Do bardziej "popkulturowych" książek wystarczy IMO poziom B2.


@Wiedmolol: Być może. Mam jednak fetysz słowa i umierałabym z frustracji nie mogąc docenić w pełni piękna danego utworu, nawet jeśli to tylko jakaś popkulturowa popierdółka.