Wpis z mikrobloga

I później z tej wypłaty budować sobie drogi, zatrudniać własną policję, armię i wymiar sprawiedliwości


inb4 akakucyk piszący że to optymalne rozwiązanie ;3

@dog_meat:
  • Odpowiedz
@CyrekLax: I później z tej wypłaty budować sobie drogi, zatrudniać własną policję, armię i wymiar sprawiedliwości


@dog_meat: Odpowiedz mi proszę na 2 pytanka :)
1. Czy są w Polsce osoby, które przeznaczają ponad połowę pensji na powyższe, wspólne dobra?
2. Czy są w Polsce osoby, które nie przeznaczają grosza, a korzystają z powyższych udogodnień na tych samych prawach?
  • Odpowiedz
1) Pewnie tak
2) Nie (każdy płaci podatki w różnej formie)

Teraz Ty odpowiedz mi na pytanie, czy ze swojej pensji bez zabranych podatków byłbyś w stanie sfinansować sobie budowę dróg w miejsca, gdzie jeździsz, policję, armię dla siebie, czy łożyłbyś na utrzymanie dóbr kultury narodowej, czy byłbyś w stanie sfinansować sobie leczenie każdej choroby (dodam, że publiczne szpitale mają dużo lepszy, choć stary sprzęt, niż większość prywatnych placówek, gdzie abonament opłaca
  • Odpowiedz
@dog_meat: > 2) Nie (każdy płaci podatki w różnej formie)

No to się k---a mylisz, bo są całe rzesze nierobów, którzy pół dnia w robocie nie spędzili od wielu lat.

Co żeś się uczepił wojska i dróg? Czy ja napisałem gdzieś że nie chcę płacić podatków w ogóle? Ja chcę żeby moje podatki były pomniejszone o tyle, ile wydaje się na patologie i niewydajne instytucje rządowe.
  • Odpowiedz
@CyrekLax: @CyrekLax: to że ktoś nie pracuje nie znaczy, że nie płaci podatków (chociażby VAT). Żeby dostać zasiłek dla bezrobotnych musisz na niego wcześniej zapracować i nie dostaniesz go dłużej niż na pół roku
  • Odpowiedz
@dog_meat: Żyjesz w innej rzeczywistości widzę. Poza zasiłkiem jest jeszcze pierdyliard zapomóg, dodatków i kuponów.
Osoba, która nie zarabia nie płaci podatków, tylko wydaje pieniądze innych...
  • Odpowiedz