Wpis z mikrobloga

@Horvath: opony36, prądnicka. Mają dostawy w środy wieczorem, przywożą je z zagranicy. Możesz do nich zadzwonić i zapytać co jest na stanie.
Spokojnie wszystko opowiedzą, doradzą, pokażą co mają, nie żadne janusze typu "decyduj się pan szybko".

Za komplet Pirelli P7 w rozmiarze chyba 225/60/16 (czy coś takiego, jakiś dziwny) do auta na sprzedaż zapłaciłem 600 zł (nówki z 1800 zł), opony po 6-7mm, bez problemów wypisali fakturę VAT na wszystko.
@Horvath: ja od 8 lat tylko na bieżnikowanych , płace za komplet 205/55/16 ~500 zł i mam spokój na min 3 sezony , zacząłem od zimówek ( teraz już 2 komplet ) , na lato 2 sezony temu tez kupiłem i złego słowa nie powiem w tych pieniądzach przynajmniej mam nówki sztuki a nie 5 - 6 letnie opony z paroma mm bieżnika , które przy dobrych wiatrach starcza na 1
@walter21: Laguna II Kombi , do 160 nic nie szumi ponad standard , przy normalnych przelotowych prędkościach 115 na tempomacie nic po za lekkim szumem powietrza ( i obecnie łożyska z prawego przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) nie słychać a mam obecnie te opony http://www.oponex.eu/19550r15-opony-bie%C5%BCnikowane-letnie-wz-yokohama-proxy tyle ze w rozmiarze 16 , 36 miesięcy gwarancji i mniej więcej na tyle mi takie opony starczają to jest jakieś
@vikers: pytałem z ciekawości bo sam interesowałem się tematem bieżnikowanych. Słyszałem opinie że przy ponad 120/130 km/h strasznie szumią. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
@walter21: zależy jaki wzór bieżnika wybierzesz tak jak przy zwykłych oponach są głośniejsze są cichsze po za tym przy 130 masz większy szum powierza na słupkach , lusterkach czy religach niż od opon w przeciętnym aucie