Wpis z mikrobloga

#iran #izrael #podroze Miraski, jako, że mam ślady obecności pobytu w kraju ludzi, którzy stoją za wszystkim, a planuje wyjazd do Iranu to co zrobić? Jak wygląda sprawa z wystąpieniem o drugi paszport? Z tego co widzę, jest ważny na 2 lata, Iran nie będzie robił problemów z tym?
  • 12
@Olbor: Nawet jeśli już się poluzowało, to włączenie Iranu do światowej sieci to pewnie kwestia dłuższego okresu, ponieważ Iran posługuje się swoim systemem bankowym, który ze względu na sankcje nie był zintegrowany z systemem światowym.
Niestety trzeba wziąć gotówkę. Dla bezpieczeństwa kup sobie saszetkę przypinaną do paska i wpuszczaną w spodnie.
Ja mam coś takiego:
http://taternik-sklep.pl/saszetka-tatonka-2861-flip-in-pocket-natural.html
Jeździ ze mną już parę lat i jest to genialny wynalazek. Bo nawet jeżeli chciałby
@reddesk: @blebleble87: U mnie nie było opcji niestety na brak pieczątki, to nie było na lotnisku w Tel Awiwie ;) Napisałem do ambasady, ale widzę w internetach, że ludzie piszą, że na lotnisku w Iranie nie było z nimi problemu :) Ja nie lecę bezpośrednio bo chcę odświeżyć sobie i odkryć bardziej Armenię i trochę Gruzję po drodze
@reddesk: Pamiętaj, że na przejściu lądowym w Iranie nie uzyskasz wizy, musisz to załatwić wcześniej i to koszt około 100 euro. Jeśli masz tylko zahaczyć to się mija z celem. Jak jeździłem autostopem po Turcji, Gruzji i Armenii znajomy Niemiec ruszył na 6 dni do Iranu i zdążył odwiedzić tyle co nic. Ja sobie daję minimum 2 tygodnie w Iranie :)