Wpis z mikrobloga

Cześć Mirkówny i Mirkowie,

Ostatnio kilkanaście dni jeździliśmy po zachodzie i północy Niemiec, wcześniej też kilka razy odwiedziłem ten kraj, i pomyślałem, że przygotuje mały poradnik jak się po nim poruszać. Generalnie najtańszych środkiem transportu będą autobusy (chociaż i najdłuższym czasowo), ale warto też znać sposoby na tańsze bilety pociągowe i wiedzieć, że dobrze działa tam chociażby BlaBlaCar czy krajowe linie lotnicze, np. na trasie Berlin-Kolonia. Jeśli chcecie wybrać się z Frankfurtu do Hamburga, ciekawym rozwiązaniem może być prywatnia linia HKX, która ma niższe ceny od krajowego przewoźnika.

Tutaj znajdziecie cały poradnik

Warto wcześniej dobrze zaplanować trasę, właśnie biorąc pod uwagę linię autobusowe, czasem lepiej wybrać w teorii dłuższą trasę i trochę nadrobić kilometrów, bo oszczędność może być liczona w dziesiątkach EUR.

A czy warto się wybrać do Niemiec turystycznie? Według mnie tak! Oprócz Hamburga, Monachium, Kolonii czy Berlina, jest wiele mniejszych miast jak Bonn, Drezno, Dusseldorf, Lubeka czy Akwizgran, w których znajdziecie wiele ciekawych atrakcji. No i w przeciwieństwie do wielu zachodnich państw, dobrze zaplanowany wyjazd do Niemiec nie musi być strasznie drogi.

Jakie są Wasze doświadczenia? Macie może więcej wskazówek lub innych przewoźników wartych polecenia?

#podroze #podrozepoeuropie #niemcy #podrozujzwykopem #zainteresowania #komunikacja #turystyka #ciekawostki #zainteresowania #europa
silver_spike - Cześć Mirkówny i Mirkowie,

Ostatnio kilkanaście dni jeździliśmy po ...

źródło: comment_PSJnZMBRa18dZfYpOcgmffjHORpIoIBb.jpg

Pobierz
  • 10
@silver_spike: Na majówkę wybrałem się do Drezna i szczerze powiedziawszy miałem chyba większe oczekiwania - po przejściu po starówce i okolicy, następnego dnia zapakowałem się w auto i pojechałem do Berlina. Z góry zaznaczam, że nie do końca jestem fanem zwiedzania muzeów