Wpis z mikrobloga

Standard wykopu to jest jednak dno i metr mułu. Wstyd byłoby mi pracować w takim miejscu, a jakbym był właścicielem, to bym wziął i spalił serwerownię. Anonimowe Grażyny obraziły dziennikarkę TVP? Główna! Zorganizowana grupa faszystów wywiesza na meczu groźbę śmierci dla opozycji? Zakopane w #!$%@?! Was nie powinno się karać, was powinno się leczyć. Na DSM-V jest za późno, ale może w porę na DSM-VI uda się przeforsować wpisanie konserwatyzmu na listę zaburzeń psychiatrycznych

#oswiadczeniazdupy #neuropa
  • 21
@lowca_chomikow: Używając domniemanej choroby psychicznej jako obelgi stygmatyzujesz osoby chore psychicznie. Tak jak większość innych chorób nie jest spowodowana świadomą decyzją chorującego, tak samo sprawa się ma z chorobami psychicznymi. Jednak chorych psychicznie z jakiegoś powodu obarcza się odpowiedzialnością za ich własną chorobę, ponieważ jej widocznym skutkiem jest zmienione zachowanie. To obarczanie jest nieuzasadnione oraz szkodliwe.

O micie, iż chorzy psychicznie są niebezpieczni dwa źródła:
naukowe: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1525086/
popularnonaukowe: http://psychcentral.com/archives/violence.htm

O stygmatyzacji
@konrad-rudnicki-3: Akurat stawiasz to co napisałem zupełnie na głowie. Pisząc o zaburzeniach raczej staram się zasygnlizować, że taki a nie inny sposób myślenia jest dla mnie kompletnie niezrozumiały i nielogiczny. Nie sugeruję, że oni, tak jak ludzie z zaburzeniami psychicznymi podejmują jakieś niewłaściwe decyzje, tylko właśnie sugeruję, że ich kompletnie nieracjonalne zachowanie jest wynikiem problemu zdrowotnego, którego powinno się leczyć, zamiast karać.
@Emes91: Pokaż mi komentarz w którym #!$%@? się do kogoś ohydnie wycierającego sobie gębę pacjentami onkologicznymi pisząc, że dostaje raka. Dodatkowo łaskawie przestańcie obrażać ludzi z zaburzeniami psychicznymi nazywając ich chorymi, bo zaburzenia są zaburzeniami, a nie chorobami już od ładnych paru lat.
Pokaż mi komentarz w którym #!$%@? się do kogoś ohydnie wycierającego sobie gębę pacjentami onkologicznymi pisząc, że dostaje raka.


@lowca_chomikow: Osoby z rakiem nie są stygmatyzowane. Nikt nie nazywa kogoś "rakowcem" w ramach obelgi. A Ty pośrednio nazywasz konserwatystów chorymi psychicznie i robisz to wyraźnie w charakterze obrazy. Jeszcze jakbyś napisał, że ktoś jest "chory na głowę" albo "upośledzony", to bym Ci odpuścił, ale Twoje pseudointeligenckie tekściki o DSM-V są po