Wpis z mikrobloga

@jantarlisp: Hi! Widzę, że sporo wiesz o zagadnieniach związanych z "unikernel", zwłaszcza w dziedzinie bezpieczeństwa. Ja się mocno ślizgam po temacie ale koncepcja bardzo mi się podoba, zwłaszcza w kontekście "security".

Potrzebuję temat na pracę inżynierską związaną z unikernel w kontekście security. Coś ciekawego do przetestowania, raczej jakąś aplikację (zastosowanie) a nie rozwijanie samego narzędzia, coś na miesiąc-dwa pracy dla sprawnego programisty. Wymyślił byś jakieś ciekawe zagadnienie?

Temat nie dla mnie, ja bym był promotorem :) ale przy okazji chętnie nauczę się czegoś ciekawego :)
  • 1
Można wziąć na warsztat wybraną aplikację serwerową, np. nginx i przetestować/przeanalizować w kontekście bezpieczeństwa: na gołym systemie, w chroot(8), w maszynie wirtualnej, w linuksowym dockerze / freebsdowym jailu / zonach solarisa, w rump unikernelu i może CloudABI.

Paczka z nginx znajduje się w poniższym repozytorium:
https://github.com/rumpkernel/rumprun-packages

W ramach kilku prac dla studentów, można wybrać dla każdego jakiś program; tor, haproxy, openmp, roundcube itp. Każdy jest trochę z innej bajki.