Wpis z mikrobloga

Mirki, wprowadzam w świat czytelnictwa m mojego 8-letniego syna próbując odzywać mu co ciekawsze pozycje dla dzieci. AktualnIe połyka serię "Tajemnica ..." - dajcie jakieś tytuły, bo boję się, że na mojego ulubionego Verne'a jeszcze za wcześnie i nutę chcę hop przestraszyć ilością tekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co na etapie 2 klasy dać dzieciakowi? Sam czytałem masę i im grubsza tym fajnej, ale jestem z pokolenia przed komputerowego. #ksiazki #czytajzwykopem #dzieci
  • 25
@natussy: tylko nie bracia lwie serce. Kwiliłem przy tym jak małe prosie:(( książka super ale chyba za wczesnie dla ośmiolatka... Tak koło 11-12 roku zycia bym czytał. I żadnych Chłopców z Placu Broni ani Amicisa. Może Narnia, Pięcioro dzieci i coś, Robinson Cruzoe, Wyspa Skarbów? Winnetou (ale nie te pierwsze grubasy), pan Samochodzik? Może warto też komiksy tj. Kajko i Kokosz, asterix?
@Waleczny_ramol: Komiksy raczej nie. Nigdy nie pałałem do nich specjalną miłością.
@niktinnynizja: Długi deszczowy tydzień to jest dobra opcja. Czytałem chyba ze sto razy. Pewnie jeszcze gdzieś w piwnicy u rodziców leży :)
@ailurus: Tomki - dobry pomysł :) zapomniałem o nich całkowicie.
@Wayatt: Twain faktycznie chyba pójdzie jako jeden z pierwszych :)

Muszę sobie zrobić zestawienie i sprawdzić co jeszcze mam po piwnicach pochowane, a później ruszyć