Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #dieta #odchudzajsiezwykopem no i niestety #jestemgruby zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dobraniu odpowiedniej dla mnie diety.

Po krótce: mam 180cm wzrostu, 91kg wagi, 21 lat. Czytałem o dietach niskowęglowych, niskotłuszczowych, wysokobiałkowych i #!$%@? wie jakich jeszcze. I mam mętlik w głowie. Czego w ogóle chce? Chcę schudnąć, i myślę, że nie będzie problemu ze sztywnym trzymaniem diety. Niestety nie ćwiczę, pracuje fizycznie ~10h dziennie, więc myślę, że to będzie w miarę. Chciałbym się od Was dowiedzieć, ile kalorii ustalić, jakie posiłki przygotowywać oraz w jakich godzinach i ile ich spożywać. Za każdą radę będę wdzięczny.
  • 19
@przepelniony: bo po #!$%@? zaczynac tak nisko ? zacznij wysoko i obserwuj wage, wskoczy troche w gore w 2tyg to utniesz po 200-300kcal i znowu bedziesz obserwowac, po co jesc 2200, jak mozna np 2800 i chudnąć sobie bezstresowo ? do tego #!$%@? se 2-3x w tyg jakies cheat meal, wlicz ten szajs w dzienne zapotrzebowanie i tyle, gwarantuje ci ze na czyms takiem to spokojnie posiedzisz kilka ladnych miesiecy jak
@przepelniony: istnieje - majac 20kg wiecej ode mnie, chcesz redukowac na takiej samej kalorycznosci. Wiemy, ze chcesz miec szybkie efekty, ale w pierwszej kolejnosci musisz nabrac nowych nawykow i znalezc swoje zero kaloryczne. Odejmowac dopiero jak waga nie schodzi - a zacznie schodzic jak tylko lepiej zaczniesz sie odzywiac.
@przepelniony: im mniej przetworzone tym lepiej, chociaz @Ch-jogromPL powie, ze mozesz nawet cukier ladowac. Zrodla bialka - kazde mieso, jaja. Tluszczy - miesa, nabial, smalec, maslo, olej kokosowy, rzepakowy. Weglowodanow - im bardziej zlozone tym lepiej - warzywa (szczegolnie ziemniaki), kasze, ostroznie z makaronami, owoce (bez sokow).
@fenixon: bo tu chodzi o niego juz, mniej przetworzone rzeczy sa 'lepsze' ze jest tego wiecej i tyle, jak ktos lubi jesc to jak najbardziej, a jak ktos kontroluje swoj apetyt to moze i czekolade #!$%@?, byle by wpasowalo i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)