Wpis z mikrobloga

@plumkajacy_kalafior: monarchia, anarcho-kapitalizm, państwo minimum z monarchią, suwerenne państwa-miasta.

W monarchii król myśli jak ukraść z każdego 10 złotych dla siebie 1 złoty tak aby państwo nie zbankrutowało i aby go poddani nie skrócili o głowę.

W demokracji, na 10 zł władza aby "legalnie" ukraść 1 złoty, marnuje 5 następnych, i się nie martwi bo "po nas to choćby potop".
@rfree: Monarchia z punktu widzenia siły państwa ale na pewno nie obywateli. W monarchi liczył się król dwór i szlachta panie dzieju. W średniowieczu nie było ani opieki medycznej ani dróg ani nic. Jak miałeś lipe to twój syn napychał ci kichy smalcem i czekałna efekty...
Niestety powtarzasz brauno korwinizmy.
@plumkajacy_kalafior: monarchia ogólnie zostawiała ludzi samych sobie na szczęście,
oraz nigdy nie robiła takich jaj jak EU żeby dobrowolnie dać się zalać wrogimi żołnierzami i jeszcze tuszować gwałty które oni dokonują nawet na tysiącu naszych obywateli w tylko jednej imprezie (np Kolonia)
@plumkajacy_kalafior: faktycznie, natomiast lewacki król mógłby być dość skutecznie zapoznany z działaniem gilotyny z bliska.

A w Anarcho-kapitaliźmie to w ogóle nie me tematu. Mogę mieć sąsiada (lub sąsiednie miasto) lewackie - a i tak nic mi nie narzucą. Chyba że siłą będą chcieli tu wjechać i np zostawić mi transport migrantów - to od tego są szlabany, straż graniczna, a jak nie działa to broń.

W demokracji gdy idioci dobiorą
@rfree: albo lewacki demokrata z berezą kartuską....
dalej błądzisz ;)

Hegemonem na świecie są USA i albo masz system promowany przez nich albo nie istniejesz w obrocie gosporadczym. Tak trudno to pojąć ? skończcie z tymi frazesami o jakichś systemach korwinowskich....
Góra co możesz osiągnąć to system prezydencki.
I tak w większości krajów scene polityczną animuje elita "kapitałowa"
@plumkajacy_kalafior: e?

Anarchizm lub chociaż państwa-miasta to idealne rozwiązanie problemu lewactwa zapraszającego dzikich bandytów:
- pomóż uchodźcom durrr hurrr, daj portfel, bo ja chcę im kupić pomoc socjalną hurrrr
- wal się, sam im pomóż. Aha i wara od mojego portfela i mojej ziemi, albo cię zastrzelę jak psa.
@rfree:

Monarchia ma ten plus że
-konkretna osoba i jej świta jest odpowiedzialna za syf który spowoduje
-bierze zwykle kilka % pkb dla siebie, a resztę zostawia ludziom. Kaddafi brał parę procent max 10% pkb kraju dla swojej świty. Szczerze wolę aby ktoś zabierał 10% dla siebie, niż marnował 50% jak to w demokracji.
-stabilność kraju może być bardzo wysoka, o ile prawa sukcesyjne są jasne a przewroty pałacowe skutecznie dławione
@polwes: Bo monarchia w obecnych czasach jest jak filozofia. Kiedyś filozofia byłą matką nauk i obejmowała ich ogromny zakres. Po 2 tysiącach lat nauka tak poszła do przodu, że nie było możliwości by wszystko odbywało się dalej pod parawanem filozofii. Nauki się wydzieliły i wyspecjalizowały. Tak samo jest z monarchami. Nie ma możliwości by wszystkim rządził król. Zatem musiały powstać monarchie parlamentarne. Zejdźcie na ziemie. Masz monarchie w Arabii Saudyjskiej. Kasa
@PranieMuzgu:

-konkretna osoba i jej świta jest odpowiedzialna za syf który spowoduje

Tak? I jakie ma opcje kiedy lud stwierdzi, że jego władza jest niewydolna? Ano ma dwie:

1) Posłuchać ludu i abdykować. Ale wtedy to nei jest monarchia, tylko demokracja.
Król i jego świta to to samo co dzisiaj premier i ministrowie.
2) Uciszyć i ocenzurować buntowników. Tak bardzo lubisz być trzymany za mordę?

Znowu, z historii wiemy, że monarchom
@lerner: mylisz obywateli arabskich z 10 milionami imigrantów ściągniętych do roboty z krajów III świata/ ( dokładnie dlatego jest tam 273 mezczyzn na 100 kobiet, sciagali roboli)
Zresztą po co mnei wołasz jak mnie masz na czarnolisto
Tak? I jakie ma opcje kiedy lud stwierdzi, że jego władza jest niewydolna? Ano ma dwie:

1) Posłuchać ludu i abdykować. Ale wtedy to nei jest monarchia, tylko demokracja.

Król i jego świta to to samo co dzisiaj premier i ministrowie.

2) Uciszyć i ocenzurować buntowników. Tak bardzo lubisz być trzymany za mordę?

Znowu, z historii wiemy, że monarchom raczej nie widzi się oddać władzy, wolą uskuteczniać represję i potraktować obywateli armią.