Wpis z mikrobloga

Informatyzacja Urzędów Celnych - krótka historyjka.

W 2014 roku, kiedy prośbę o nadanie numeru EORI składało się "papierowo", od złożenia wniosku (pocztą - po 30 dniach od nadania trzeba tylko było skoczyć do Urzędu i potwierdzić) do nadania numeru EORI minęły 4 dni.

Lecimy w przyszłość - rok 2016, Urząd Celny zinformatyzowany za kilkadziesiąt milionów zł, wszystko odbywa się przez internet - wnioski, potwierdzenia tożsamości z EPUAP.

Wniosek złożony 28 kwietnia, do dzisiaj jeszcze nie jestem w połowie drogi (czekam na nadanie jakiegoś #!$%@? numeru identyfikacyjnego, który to dopiero umożliwi mi złożenie wniosku o EORI). Potrwa to zapewne jeszcze z tydzień.

Miało być nowocześnie, szybko i sprawnie.
A okazało się, że żeby ogarnąć cokolwiek na tej ich stronie puesc.gov.pl trzeba przejść jakiś kurs, bo jest tak nieintuicyjna, albo siedzieć pół godziny z telefonem, żeby Pani wytłumaczyła wszystko po kolei. Szybko i sprawnie? No nie wiem...

Ja #!$%@?ę.
#gorzkiezale #urzadcelny
  • 2
@semperfidelis: Wydanie numeru EORI jest banalnie proste, nawet przez PUESC. Zmieścisz się w 4-6 tygodniach. Poczekaj aż przyjdzie Ci zaktualizować dane powiązane z Twoim numerem EORI :P