Wpis z mikrobloga

Mirki z #medycyna mam taką zagwozdkę. Z góry uprzedzam, że nie jestem raczej panikarzem i osobą, która lata po lekarzach, a wręcz robię to niechętnie. Od jakichś 2 tyg byłem przeziębiony, prawie się doleczyłem, ale chyba znowu się załatwiłem. Mam trochę kataru, ale od ostatnich 2-3 dni strasznie boli mnie gardło przy przełykaniu wieczorem, jak i rano. Przedwczoraj ból przy przełykaniu był na tyle silny, że kilka godzin nie mogłem zasnąć. Więc poszedłem do lekarza. Popatrzył na mnie, zmierzył temperaturę(której nie miałem), rzucił okiem do gardła i powiedział, że będę żył i żebym witaminę C i ibuprom zatoki brał. Ogólnie trochę się zdziwiłem, no ale jak mówi tak to raczej tak jest. Dzisiaj się budzę i miałem strasznie zaropiałe, zalepione jedno oko ( ͡° ͜ʖ ͡°) A smak/zapach wydzieliny z gardła jest dosyć charakterystyczny i mało przyjemny. Chwila googlania(o dziwo tym razem nie wyszedł mi nowotwór ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i znalazłem, że może być to angina. Tak czy nie? Pytam pod tym kątem czy mogę się leczyć tym ibupromem i witaminą C czy raczej powinienem znowu pójść do lekarza? Nie ukrywam, że wolałbym tego uniknąć, bo to pół dnia z życia wyjęte ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
@Afterglow: u mnie w przychodni są zapisy tylko na bieżący dzień, więc na ogół biorą tego, który jest wolny ( ͡° ʖ̯ ͡°) odnośnie lekarza to węzłów chłonnych mi nie pomacał, trochę mnie to zdziwiło, bo to dla mnie była stała atrakcja na wizytach
@g500s: U dorosłych bardzo rzadko zdarza się angina powodowana przez paciorki i przy paciorkach jest gorączka, więc obstawiam, że to wirusowe, zwłaszcza gdy migdałki nie są zawalone ropskiem i jeszcze to zaropiałe oko też może przemawiać za wiruskiem i to, że po 2 tygodniach przeziębienia to pewnie spowodowane lekką immunosupresją.
Nawilżaj gardło czymkolwiek, kup sobie Glimbax do płukania (działa p/bólowo i p/zapalnie) i jakby się pogarszało to przejdź się do lekarza.
@g500s: Jeszcze raz lekarz w poniedziałek (chyba że przejdzie). Najprawdopodobniej infekcja wirusowa została nadkażona bakteriami, więc potrzebne będą antybiotyki.