Wpis z mikrobloga

#pytanie #mandat dzisiaj wracając do domu dostało mi się 300 zł i 8 punktów :/ policjantka poinformowała mnie że mogę sobie wpłacać na raty np. 3 razy po 100 zł byle bym tylko w tytule wpisywał numer i serie mandatu i która to rata i w związku z tym przyszło mi do głowy żeby wysyłać im po 10 zł miesięcznie i moje pytanie czy to przejdzie? macie jakieś doświadczenia tego typu?
  • 8
@sergiuszn:

Tak trochę praktyczniej- oczywiście tak jak pisze @machol: w zasadzie powinno się pisać pismo o to rozłożenie na raty, ale rozpatrzenie takiego pisma też trwa. Więc z drugiej strony, jak nie trafisz na czepialskich i wpłacisz w ciągu tych 3 miesięcy te 300 złotych to raczej się nie powinni czepiać o ewentualne odsetki.
@sergiuszn:

Wiesz... nie wiem jak w lublinie szybko działają ;) Aczkolwiek sam się przyznaję mam mandat sprzed 11 miesięcy do zapłacenia, o którym przypomniałem sobie przedwczoraj, i jeszcze nic do mnie nie przyszło.

W każdym bądź razie, możesz napisać pismo o rozłożenie, a i tak przy okazji po trochu spłacać. Zanim machina urzędnicza przetrawi pismo to (niezależnie od decyzji) będzie już tego trochę mniej.

PS. Ewentualny wzór pisma znajdziesz bez problemu