Wpis z mikrobloga

0. Załóż slicki szosowe do swój #przelaj ala #gravel - masz prawie szosę o to ci dzisiaj chodzi.
1. Dopiero co padało więc nie chcesz mieć mokrej mordy i pleców. Załóż drogie polecane błotniczki SKSa na przód do szosy.
2. Wyszło trochę krzywo, ociera trochę o hamulec tarczowy przy naciśnięciu klamki masz już dość tych śrubeczek.
3. Mało czasu na drugi błotniczek załóż na tył błotnik na szybko od 29era - wygląda to lepiej niż myślałeś ale dalej źle.
4. Wyjedź mając przekonanie, że będziesz suchutki i mokry asfalt ci nie grozi.
6. Wróć do domu z całą mordą mokrą od wody z ulicy. *


* patrz rysunek poniżej jak przy szybszym zjeździe dużo wody ląduje ci na twarzy, więc przedni błotnik okazuje ci się zbędny zwłaszcza że masz dolną rurę spłaszczoną i dosyć szeroką z przykręconym fabrycznie mudguardem plastikowym (który ma chronić ramę przed kamieniami i zbiera 90% wody i błota, która od tej strony ci na twarzy nie ląduje, ale jak widać na schemacie woda od drugiej strony chlapie w twarz dzięki pędowi powietrza)

#rower #zalesie #szosa
shusty - 0. Załóż slicki szosowe do swój #przelaj ala #gravel - masz prawie szosę o t...

źródło: comment_AJvVcoxayKV17qr4DL2lyQ8HXKuJU7vV.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
przedni błotnik w takim rowerze?


@zasadniczo: Jak widać nic nie daje, morda i tak cała mokra. Ale widocznie musiałem się o tym doświadczalnie przekonać :( BTW. przecież w #szosa nieraz widzę mirków z błotnikami.
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: Nie mam amora, ale pomysł jak najbardziej dobry. Będzie lepiej wyglądać ale to nic nie da z chlapaniem dalej. Po prostu widzę jak z przedniego koła leci woda do przodu i w dół (dokładnie tak nisko jak na rysunku) i tak zakręca wysoko. Powiew powietrza powinien wodę cofać a on tak mocno do góry je wyrzuca. Problem ten mam tylko na slickach.
  • Odpowiedz