Wpis z mikrobloga

Witam,
Był ktoś moze ostatnimi czasy na rozmowie o prace w #comarch? Konkretnie chodzi o testy. Pierwsza cześć będzie z testowania oprogramowania a druga to test wiedzy analitycznej. Ktoś moze z was przechodził juz ten etap i moze mi powiedziec jakie pytania mogą sie trafić? Nie chodzi mi o konkretne pytania bo pewnie i tak nikt nie pamięta, ale chodzi mi przynajmniej o zarys.

#it #pracbaza #informatyka
  • 18
@pioterhiszpann: Ja w październiku robiłem ten zestaw. Analityczny jest podstawowy, a z testowania jako "dodatkowy". Z testowania to jak przejrzysz sylabus ISTQB to myślę bez problemu (ale był wielokrotnego więc trzeba ostrożnie), a analityczny to miałem różne zagadki, część prosta na proste przeliczania, a część na pomyślenie większe.
@pioterhiszpann: Właśnie nie - punkt był za każdą dobrą, więc taktycznie zaznaczałem pojedyncze. Jak mówie u mnie ten z testowania był jako dodatkowy więc liczył się i tak dopiero po zaliczeniu analitycznego. Ale ogólnie się udało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anythin:
Z tego co pamiętam to były takie:
1. Była podana liczba pracowników i założenie, ze jak jeden odejdzie a na jego miejsce wskoczy inny to średnia pensja podniesie się o 1250zł. Ile wynosi średnia?
2. Ilość kapsli. Dokładnie nie pamiętam, ale było, ze jednych jest więcej o drugich o połowe czy 3/4 a innych jak się odejmie jedne od drugich to wyjdzie dwa razy więcej trzecich. Ogólnie trzeba było równanie