Wpis z mikrobloga

głównie, to ekran. W inkBOOK Classic masz ekran o wyższej rozdzielczości i w nowszej technologii (E Ink Carta). Ogólnie żyleta w porównaniu do PocketBook Basic 2.

Sprawdź sobie opisy producentów na ich stronach firmowych oraz np. w euro.com.pl.

P.S:
Za inkBOOK stoi Polska (Wrocław) firma, a za Pocketbook Ukraińska.
Jeśli chodzi o system, to onyx ma ciut nowszą wersje Androida niz miał T68, ale niestety mają gorsze parametry, bo to tylko 6". Jak porównuje T68 i Pocketbooka, to przy 6" nie zastanawiałbym się nawet i brał pocketbooka. Tam opisałem PocketBooka Lux3, ale 2 używał @Cyfranek więc może napisze coś więcej.
@Kaczus2B: Nie prawda. inkBOOK Classic ma Linuxa. To podstawowy wariant czytnika. Nie porównuj proszę go do inkBOOK Obsidian, który jest o klasę wyżej.

@fruktoza: Ogólnie PDF i 6 cali, to wszędzie i zawsze mordęga, chociaż inkBOOK Classic posiada tryb reflow (odsyłam do opisu producenta), więc jeśli plik jest dobrze przygotowany (nie skan), to będziesz mógł w miarę swobodnie czytać, ale jeśli konwertujesz PDF > EPUB, to już żaden problem. EPUB'a
@adamkpl: O to ciekawostak, jeśli tak rzeczywiście jest któregoś z nich widziałem i się bawiłem, ale mozliwe, że tak jak piszesz był to Obsidian, jeśli tak, to sorka za wprowadzenie w błąd. Ale jeśli chodzi o tę Polską firmę, to bym nie przesadzał, oni poza sprzedażą i zamówieniem niewiele robią...
@fruktoza: Zależy ogólnie od wymagań.

Do 300 zł dostaniesz podstawowe urządzenia, które radzą sobie dobrze z EPUB (standard e-booków) oraz PDF.

Ogólnie uważaj na Kiano. Ilość hejtów od klientów jest tak ogromna, że bałbym się kupować. Tak samo nie szukaj marki Onyx International, bo jej już oficjalnie nie ma.

Zależy też, czy podążasz również z trendem patriotyzmu gospodarczego :-)
@adamkpl: Generalnie chce max do 350zł (ale taki max max)
Nie chce żadnych bajerów niepotrzebnych. Chce klasyczny ebook do czytania książek, jak i też do wrzucania sobie wykładów (nie skany tylko czarno na białym wykład plus obrazki). To wszystko.
No i przede wszystkim niech będzie nowy, chce mieć tą gwarancje i być pierwszym użytkownikiem.
Bez podświetlenia.
@fruktoza: No to możesz wybierać pomiędzy tymi markami, które wymieniłeś.

inkBOOK Classic daje cie 2 lata door-to-door w razie problemów na terenie całej Polski. Dodatkowo masz najnowszą technologię ekranu i wyższą rozdzielczość, a i cena oscyluje w granicy 299 zł.
@fruktoza: Jesteś pewien? Ja tutaj widzę, że PocketBook Basic 2 ma również ekran niedotykowy. W obu modelach korzystasz z przycisków fizycznych, co wielu ludziom (również i mi) bardziej pasuje.

Takie podstawowe e-czytniki zazwyczaj trzymają dość długo na baterii, więc trudno odpowiedzieć mi na to pytanie. W końcu to e-papier, a nie LCD, więc żre mniej energii. Wszystko zależy od używania.

Nie odpowiem na pytanie nt. awaryjności, bo nie wiem i nie
@adamkpl: Okej to chyba wszystko co mogę się dowiedzieć , a na pewno innym się przyda bo w tej cenie nic lepszego się nie znajdzie. Więc raczej zachowam się jak prawdziwy patriota ;)
Wielkie dzięki mirku, dobrej nocy.
@Luczexx: Prosty czytnik bez zbędnych bajerów. Fajny w dotyku, łatwe w obsłudze. Nic więcej w nim nie znajdziesz. Dla mnie idealne. Moim zdaniem nie ma sensu wydawać więcej na cokolwiek innego.
Kupujesz aktualizujesz softa i czytasz.

Ostrzegam jedynie przez tym że łatwo można go zepsuć. Jest delikatny no i mi już pękł. Nacisnąłem przez przypadek ręką i dupa. Najlepiej przy okazji wykupić gwarancje. Totalną gwarancje na wszystko ktoś Ci ukradnie, upadnie