Wpis z mikrobloga

#4konserwy #neuropa
Dobra, macie tu podsumowanie #dobrazmiana na chwilę obecną. Jest tu, oprócz rzeczy już wprowadzonych, kilka "mądrych" projektów. Projekty też są dodane, gdyż PiS w obecnej sytuacji może wprowadzić wszystko, więc kwestia czasu.

Brak obiecanej obniżki VATu

Brak obiecanej podwyżki kwoty wolnej od podatku

Były poseł PiS w roli prezesa TVP w celu… od upolitycznienia mediów publicznych

Twarzą zmian w Trybunale Konstytucyjnym jest... PRL-owski prokurator

Podatek bankowy

Podatek od polisy OC

Centralny rejestr faktur

Opłata audiowizualna nawet dla osób bez telewizora

Pigułka “dzień po” znowu na receptę

Podatek od e-papierosów

500zł na dziecko za nic nierobienie

Ustawa o inwigilacji

Prepaidy tylko na dowód

Zakaz sprzedawania alkoholu nocą (22 do 6)

Zniesienie konkursów do służby cywilnej

Partyjni politycy na ważnych stanowiskach

Grzegorz Bierecki szefem senackiej komisji ds. budżetu i finansów publicznych

Eksperci odchodzą ze stadniny koni w Janowie Podlaskim, a ich miejsce zajmuje działacz PiS

Ograniczenia płatności gotówkowych pomiędzy przedsiębiorcami z 15 tys. euro do 15 tys.

złotych

Ograniczenie możliwości dorabiania przez emerytów poza grupami z przywilejami emerytalnymi

Centralny rejestr faktur

Pogorszenie stosunków dyplomatycznych

Ustawa o kształtowaniu ustroju rynku rolnego:

1. Zakaz sprzedaży własnej nieruchomości na okres 5 lat.

2. Zakaz kupienia nieruchomości rolnej w innej gminie tylko dlatego, że ktoś nie mieszka w tej

gminie przez co najmniej 5 lat. Jednocześnie oznacza to, że właściciel nie może sprzedać swojej

własnej rolnej nieruchomości osobie która nie posiada statusu „rolnika indywidualnego”. Przez co

moja ziemia straci na wartości.

3. Nakaz gospodarowania nowo kupionej ziemi przez okres 10 lat (nawet gdy będzie to nie

opłacalne) i zakaz jej dzierżawy.

4. Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu włączając w to spadki. #polityka
  • 16
@komitet_figli: w sprawie spadkow to nie so konca bo tam troche zmienili ze spadku to prawo nie obejmie ale spadek mozesz tylko konkretnym członkom rodziny zapisac nie wlicza sie w to np. tesciowa zięć szwagier itp.
Twarzą zmian w Trybunale Konstytucyjnym jest... PRL-owski prokurator


@komitet_figli: Przecież cały TK ustalał PRL, więc on odpowiednie kwalifikacje....

Zakaz sprzedawania alkoholu nocą (22 do 6)


@komitet_figli: To czemu ja kupiłem ostatnio w centrum Warszawy?( ͡º ͜ʖ͡º)

500zł na dziecko za nic nierobienie


@komitet_figli: Ej, jednak jakoś to jest w Wielkiej Brytanii, Niemczech i reszcie krajów zachodnich. Lewica powinna dostać od tego
@komitet_figli: ,,partyjni politycy na ważnych stanowiskach"- a co robiło PO/PSL, w szczególności PSL?
Kto najpierw obiecał podnieść VAT, a później o tym zapomniał?
Dla mnie te ustawy (niekoniecznie podobające się mi) nadal są źdźbłem w oku przy tym co PO zrobiła.

Okres ich rządów to sukces niemieckiej neokolonizacji. Szczyty drenażu kapitału. Pochodzę ze wsi, gdzie dziwnym trafem piękne, żyzne ogromne połacie ziemi trafiły w ręce naszych zachodnich przyjaciół. Nawet słupy specjalnie
@komitet_figli:

szczerze? nie wymieniłeś zalegalizowania leczniczej marihuany więc sorry, ale jak macie tak podsumowywać cokolwiek to nie podsumowujcie wcale... a pogorszenia stosunków dyplomatycznych nie było, to nie polska je pogarszała tylko kraje które buldupiły mieszając się w nie swoje sprawy, ja jednak poczekam z oceną rządu na za dwa lata, wtedy sobie na spokojnie to wszystko podsumuje, bo wy jednak sobie kompletnie z tym nie radzicie