Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ale straszą ludzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Człowiek sobie siedzi spokojnie i ogląda mecz Chealse - Tottenham i myśli o pieniądzach wygranych z obstawienia mistrzostwa dla Leicester aż tu nagle jakieś dwa wybuchy, że aż cała chata się zatrzęsła.

Wszyscy wyszli na ulice i nikt nie wie co się stało, każdy patrzy czy gdzieś jakiś dym leci czy coś w tym stylu do tego coś jedzie na sygnale i człowiek zmartwiony. Na Facebooku też spam, ponoć każdy w Leeds to słyszał i o co chodzi?!

Okazuje się, że nad Leeds przeleciały dwa odrzutowce i przekroczyły barierę dźwięku i stąd te "wybuchy", można spać spokojnie.

#leeds #uk
  • 3
@Turmstrasse: nie musiały. Taka fala jest słyszalna z naprawdę dużej odległości. A właściwie im wyżej leci, tym "szerzej" go słychać.

The width of the boom "carpet" beneath the aircraft is about one mile for each 1000 feet of altitude. An aircraft, for example, flying supersonic at 50,000 feet can produce a sonic boom cone about 50 miles wide.

NASA
@siedem_dusz: lol
to sie wyjasnily moje watpliwosci. myslalem ze cos jeblo (a moze jednak jeblo a tuszują). Za pierwszym razem domem zatrzeslo (moze nie tak jak wtedy kiedy bylo trzesienie ziemi ale jednak... no ale w sumie czasami ktos mocniej zamknie drzwi i juz "dom angielski" chodzi). potem mi sie snilo ze jednak walą w konkretne cele (dlaczego gdzies akurat u mnie? logika snu). za drugim (wybuchem) razem przesunęły sie cegly