Wpis z mikrobloga

Mirki, udało mi się wytrenować do granic moźliwości niemalże i ogarnąłem dzisiaj Runmageddon Hardcore w Myślenicach. To tzw. bieg ekstremalny z przeszkodami - 22+ km po górach z 70+ przeszkodami. Przygodę zacząłem na koniec stycznia startując w RMG Rekrut na 6 km. Od tamtej pory minęło 3,5 miesiąca i sporo ostrych treningów, ale poza tym normalne życie (imprezy, normalne jedzenie).

Polecam ten styl życia! #chwalesie #trening #sport #runmageddon #sukces #duma #pokazmorde

W komentarzu dorzucam jeszcze fotkę wszystkich trzech medali na weterana zdobytych w tym roku. W kwietniu zrobiłem jeszcze Classica 12 km i wtedy podjąłem decyzję o starcie również w Hardcorze.
Pobierz
źródło: comment_WwHmtbueBo3TkfrftmGtq5VX5GQYsKoK.jpg
  • 16
@ecco: #runmageddon uzależnia. Również byłem w Myślenicach na Intro i rekrucie, 14.05 jadę do Poznania na classic, a w 16.10 planuje zrobić hardcore, mam chrapkę na weterana, ciężko było? W hardcorze są jakieś punkty regeneracyjne, czy bez przerwy?

1.Jak wyglądał "gangbang" na hardcorze? Jakieś urozmaicenie, bardziej panowie rzucali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Jak się przygotowałeś do HC?
@NiebotycznyWojciech: były dwa punkty regeneracyjne (izo, woda i jakieś tabsy z glukozą i magnezem - robiły robotę). Poza tym po drodze ekipa wolontariuszy często ratowała wodą albo innym napojem. Jednakże camelback się przydaje. Nie miałem i bardzo żałuję, bo pierwszy postój jest po 8 km naprawdę bardzo ciężkiej trasy.

1 akurat gdy kończyłem było tylko 3 i chyba niespecjalnie już mieli siłę :)

2 od stycznia biegałem po 20+ kilometrów (nawet
@ecco: jakim tempem biegales te 20, 30km? Ja na razie jestem na etapie dystansu 3km ktore przebiegam w ok 13 min,

1. robiles bardziej wybiegi przy takim kilometrazachu czy wokonywales w to jakies przebiezki badz interwaly?

2. Trenibg silowy stricte dynamiczny czy wielostawy martwy, przysiad, plaska, zolbierskie itp?
@NiebotycznyWojciech: zerkij proszę na mój instagram, wrzuciłem tam trochę materiałów z przygotowań, m.in. najlepsze czasy z biegów. 13 min na 3 km to całkiem niezły czas, utrzymasz go na 10 km? Wiesz, te przygotowania to głównie poprawianie swoich słabych punktów, których jesteś najmniej pewny. W moim przypadku to było:
- psychika: nie byłem pewny, czy dam radę wytrzymać kilka godzin ciągłego wysiłku, więc zacząłem biegać po 2-2,5 h i okazało
@ferranger: Powodzenia! Ja rozpocząłem przygodę w styczniu na zimowym Rekrucie, potem w kwietniu Classic w Zabrzu, no i teraz przybiłem tym HC. W maju mam Survival Race i nie wiem co dalej zrobić ze swoim życiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Turysta10: Biegałem. Po lasach, po asfalcie, gdzie tylko miałem ochotę. Od krótkich biegów, do coraz dłuższych. Parę słów napisałem też powyżej. Bieganie sprawia mi frajdę, więc tak naprawdę było z górki. Problemem była tylko cierpliwość - musiałem ostro trenować, żeby dojść z czasem treningu do 2,5 - 3 godzin. Zwykle po około 1,5 godziny byłem już znudzony treningiem. Jeżeli coś Cię zastanawia, pytaj, postaram się pomóc. Gdzie ten rekrut?