Wpis z mikrobloga

Precz ze steamem.
Chce sobie człowiek uzbierać jak najwięcej swoich ulubionych gier w pudełkach bez podłączania do tego gówna, to nie może. Bo nawet taki Medieval II wydawany w pomarańczowej kolekcji klasyki wymaga podłączenia z królestwem (i #!$%@?) Gabe'a. A przecież kiedyś gra była wydawana w pudełku i nie wymagała steam. Można? Można.

#oswiadczeniezdupy #steam #gry #medieval2totalwar #problemypierwszegoswiata ##!$%@?
  • 20
@Croudflup: No co Ty? Dodam jeszcze, że oprócz niektórych gier, książki też lubię trzymać w wersji papierowej na półce. OMG LOL HEH jakie średniowiecze, przecież są ebooki, audiobooki, gównobooki koleś wyjrzyj za okno jest 2166 xD
@MagicMax: bank też się jutro zwinie to po co karty i konta. Telefony i sieci też się zwina więc po co abonamenty. To co się teraz dzieje to coś co kiedyś nazywało się sci-fi i jeśli to upadnie to łącznie z CYWILIZACJĄ vo innego końca internetu, sieci itd. Nie ma jak koniec łączony z końcem wszystkiego. A jeśli ktoś uważa inaczej to ignorant ciemny lud i w sumie troglodyta w jednym
@MagicMax: jedyne co mnie w Steamie denerwuje

Jest gierka dostępna na Steamie, ja ją mam na płytce. Zainstalowałem ją sobie, ale Steam jej nie wykrywa. Dodaję ją przez opcje, ale aplikacja jej nie wyświetla jak pozostałe, z achievementami itd., mam tylko opcję 'Graj' i tyle.
@Croudflup: Nie mówię o końcu sieci czy ludzkości, ale o zamknięciu samej usługi jaką jest steam. Albo o grach, które nagle znikają z serwisu (np. Mafia 1 i 2), albo które dostają łatki psujące zabawę (nowy patch do San Andreas). W przypadku niepodpiętej nigdzie wersji pudełkowej wiem że pewnego dnia ona z żadnego konta magicznie nie zniknie. Problem nie dotyczy GOG, gdzie mogę sobie zrobić na płytce/pendrive swoją legalną kopię gry.
@caezar25: Po co miałbym ją kupić na Steamie skoro ją już mam? Kodu aktywującego nie było, stary, oldskulowy instalator na płycie. Czy to MX vs ATV Unleashed, Flatout 2 czy inne gry bez keya - pojawiają się na liście, ale opcje są masywnie okrojone.

Idealne rozwiązanie byłoby podobne jak w tym filmie Archona - dodawane gry spoza Steama porównywane są z bazą gier Steama. Jeżeli znaleziona zostałaby taka sama gra, to
@6REY1MISTERIO9: Jeśli byłoby jak piszesz, to ludzie dołączaliby sobie do steama piraty. Najlepiej, jakby jeszcze dawali karty :V Poza tym, serwery Steama nie stoją za orzeszki.
Masz oldskulowy instalator? Użyj go i ciesz się, że gra nie jest związana na dobre i złe z Twoim kontem...


@eris23: Dopóki steam działa jak powinien to w niczym nie umniejsza, ale jak przestanie działać, to wtedy nic mi po płycie i pudełku.
Poza tym, staram się zakładać tak mało kont, jak to możliwe.