Wpis z mikrobloga

@Vinci798: Bo jesteśmy społeczeństwo które ledwo wiąże koniec z końcem, nie chce tracić tego tyci tyci co udało sie zdobyć. Dlaczego zachod tak wychodzi? Bo ich poprostu stać. Mogą krzyczeć na ulicach, a pozniej mogą pójsc sobie do domu, sciągnąć przejściówke Tommiego Hilfingera, zaparzyć kawe w ekspresie który niedawno kupili, rozsiąść sie w fotelu który nie ma 15 lat i włączyć telewizor który zmieniają za miesiąc na lepszy model bo ten
@Vinci798: Zeby wyjść na ulice trzeba silnego haryzmatycznego przywódce. Polacy zawsze idą za kimś. Nie wyklarował sie jeszcze taki. Polacy zawsze byli wspólnotą gdy mieli kogoś, kto ich za morde wziął - Lepiej by było gdyby tą osobą był polak, niżeli ktoś obcy.
@Vinci798: ja długo miałam takie podejście. Myslalam, ze trzeba walczyć o lepszy kraj, dbać o to, co zostawili nam przodkowie. Uważałam, że my tacy biedni obywatele, wciąż mamy pod górkę z tymi politykami. Ale teraz coraz bardziej, przekonuję się, ze tak naprawdę ogromnej ilości ludzi w tym kraju pasuje to co sie z nim wyprawia, więc moze to ja sie tu nie nadaje i tyle. Za taki kraj chyba nie chciałabym
@Vinci798: moze dlatego, ze polska to postkomunistyczny syf, z mentalnoscia postkomuchow, z wladzami postkomunistycznymi. To tak samo jakbys sie zapytal czemu ukraincy nie walcza o swoj syf tylko uviekaja do innych krajow- bo zycie jest jedno.Nikt nie jest masochista i nie zostanie w takim kraju wypruwajac sobie zyly i idac do sklepu zastanaeiac sie nad takimi rzeczami jaki napoj kupic, bo redbul kosztuje 8 zl, a polak musi na to robic