Wpis z mikrobloga

@berti: Ja dzisiaj zdałem sobie sprawę jak żałosny mam zarzut i że do tej pory robiłem go tylko siłowo.
Myślałem, że mobilności już za bardzo nie poprawię, a ostatnio w overhead squat miałem wrażenie, że zaraz dotknę tyłkiem ziemi xD
@paramite: z dnia na dzień nie widać progresu. niby ćwiczysz cały czas a masz wrażenie, że nic się nie zmienia. aż tu nagle coś pyknie i jest WOW :)
tak jak te moje pełne rwania dzisiaj. ot tak od niechcenia, bo potrzebowałem chwili oddechu przed ciężkimi zarzutami. szybko, bez zastanowienia i większość weszło "w punkt" :)
@berti: Ale ten mój zarzut dzisiaj. Najpierw siłowy bez problemu, potem próbowałem dobrze odbić od ud i nic. Na koniec zdjąłem z 60 do 40 i zdołałem sobie odbić sztangę prosto od kolan xD
@berti: Poznałem ostatnio typa na siłowni, jedyny który widziałem, że zrobił rwanie i zarzut, powiedział dzisiaj, że trenował crossfit kilka miesięcy, ale o dziwo trzyma się 2-3 powtórzeń i długich przerw między seriami :)
@berti: Może miał z tym złe wspomnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z pozytywnych rzeczy jeszcze to, że jest progres w przednim przysiadzie, nie gnie mi już tak pleców jak wstaję. Niedługo będzie 100 kg. Najgorzej jak mam przy tym pospinane plecy w odcinku piersiowym. We frontach też czuję największą potrzebę podłożenia czegoś pod pięty, ale zakup nowych butów jeszcze odłożę.
@paramite: porozciągaj staw skokowy przed treningiem. ja sobie kładę talerz albo sztangę na kolano. a plecy zacząłem przed ćwiczeniami rozgrzewać na foam rolerze. kiedy zwiększysz nieco mobilność, to mięśnie nie będą musiały tak mocno pracować żeby utrzymać pozycję i spięcie zniknie
@berti: Niestety zazwyczaj moja rozgrzewka, nie licząc serii wstępnych, wynosi 2 minuty.

foam rolerze


@berti: Pamiętam jak próbowałem z rok temu użyć...


Mógłbym w to zainwestować, ćwiczyć z tym w domu, na siłownie mam 5 minut, a tam raczej tego nie zostawię.