Wpis z mikrobloga

Nie polecam robić interesów z #rozowypasek

Mianowicie koleżanka kupiła sobie nowego iPhona i pisze do mnie czy bym jej pomógł go skonfigurować, bo nigdy nie miała iPhona itp. Wiadomo założenie konta, kontakty, obsługa, tricki i porady. Mowię no spoko, pisze mi jeszcze ze mi się odwdzięczy.

Temat z telefonem załatwiony i jeszcze tego samego dnia mi pisze przypomina, żebym sobie coś wybrał za pomoc. Jako, że dymyśliłem się, że będzie to raczej alkohol, który jest mi nie potrzeby, to mowię "weź mi daj te 50 zł za pomoc, bo alko mi niepotrzebne i temat będzie załatwiony". Ona odpisuje ok i pyta się o nr konta. Podałem jej i zapomniałem o temacie.

Tydzień mija, kasy nie ma to się przypominam i tu zaczęło się jej #!$%@?. Nagle wyskakuje z tekstem, że ona teraz ma wydatki bo kupiła telefon XDD i ze zbliżają się komunie, wesela i ona nie ma teraz na ten cel i najlepsza beka bo aż specjalnie napisała do koleżanki, której tez coś niedawno robiłem (odtwarzanie systemu, czyli dosłownie 5 minut roboty) i dlaczego od niej wziąłem tylko 25 zł, a od niej AŻ 50, bo z tamtą koleżanka robiłem więcej, pomijając fakt, że z nią zajęło mi to o wiele więcej czasu bo tłumaczyłem od podstaw wszystko :d

Napisałem, że mam w dupie jej 50 zł i niech do mnie nie pisze w tej sprawie i że jak się jej #!$%@? to tez mam ją w dupie.

Także nie polecam robienia interesów z niektórymi laskami.

I straciłem wieczór i nie mam 50 zł ;(

#coolstory #takbylo #logikarozowychpaskow
  • 57
  • Odpowiedz
@kubica94: Życie nauczyło mnie, że nie ważne kto jak i gdzie, kasujesz od razu albo niech #!$%@?.
Później jest takie #!$%@?, bo to bo tamto, bo sramto.

Ty poświęcasz czas i wiedzę by komuś pomóc, ale jak potrzebujesz pomocy to #!$%@?, bo jest milion innych rzeczy ważniejszych - np. #!$%@? w LoLa cały dzień samemu w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Roman660:

Napisałem, że mam w dupie jej 50 zł i niech do mnie nie pisze w tej sprawie i że jak się jej #!$%@? to tez mam ją w dupie.


Jeżeli rzeczywiście napisałeś tak, to normalnie polotu nie ma.

Było trzeba powiedzieć normalnie do widzenia i tyle w temacie.

Wrzucić sobie na czarną listę, że niewypłacalna, nigdy nie pomagać etc.
  • Odpowiedz
@kubica94: no jak dla mnie to tez trochę słaba akcja. Pomagamy sobie ze znajomymi na zasadzie jak dasz coś do żarcia i piwo to pomogę w czymkolwiek chcesz nawet kopaniu ogródka. Dwie pieczenie na jednym ogniu - załatwienie pomocy i spotkanie z kumplami.
  • Odpowiedz
@kubica94: na wykopie obowiązuje od dawna #!$%@? pt. "ZA DARMO NIE RÓB NIC NIKOMU NIE BĄDŹ DARMOWYM INFORMATYKIEM BO PRZECIEŻ TY JESTEŚ SPECJALISTOM IT AJTI"
i dochodzi do takich sytuacji jak instalowanie kumplowi windowsa i żądanie za to hajsu albo właśnie wytłumaczenie koleżance jakiejś rzeczy i żądanie za to pieniędzy
w normalnym świecie funkcjonuje to trochę inaczej, człowiek oddaje komuś przysługę i potem o przysługę może kogoś poprosić, bo np koleżanka
  • Odpowiedz
@lazer: Póki co to Ty robisz tutaj ból dupy że ktoś ma czelność brać hajs za poświęcenie swojego czasu, nie znając nawet sytuacji: z tekstu nie wynika, jak bliska jest ta koleżanka, wynika natomiast, że jest niezbyt bystra - a takie potrafią podnieść ciśnienie przy tłumaczeniu nawet takich najprostszych rzeczy.

Przykład - dopóki nie brałem hajsu, bratowa potrafiła przychodzić do mnie z najmniejszą pierdołą. "A ściong mi majkrafta", "a rozjaśnij mi
  • Odpowiedz
@enslavedeagle: rozumiem że ty znasz sytuację, bo z tekstu nie wynika ani że koleżanka jest bliska ani że nie jest bliska
nie wynika również żeby była to jej setna prośba do opa
istnieją ludzie mający problemy z takimi rzeczami, ja też tego nie rozumiem, nie rozumiesz tego ty ani nie rozumie tego op, natomiast takie przypadki się zdarzają
koleżanka natomiast może mieć zajebiste umiejętności i wykorzystywać je w przytoczonym przez mnie
  • Odpowiedz
@kubica94: A gdybym była mechanikiem samochodowym, to też miałabym robić robotę kolegom za darmo? Wątpię, pewnie w tych kategoriach na to nie patrzysz, ponieważ sądzisz, że praca przy kompach/komórkach nie jest warta grosza i to powinna być przyjemność dla załatwiającego sprawę XD Ja chcę otrzymać zapłatę za swój poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę - tym bardziej, że im bardziej idziesz komuś na rękę, to najczęściej ta osoba ma najwięcej pretensji typu:
  • Odpowiedz
@Roman660: ogólnie traktowanie zrobienia jakiejś przysługi koleżance jak interes jest be, nie oczekuję że to zrozumiesz, takie jest po prostu moje zdanie
  • Odpowiedz
@lazer:

koleżanka natomiast może mieć zajebiste umiejętności i wykorzystywać je w przytoczonym przez mnie przykładzie salonu fryzjerskiego bo zamiast siedzieć i uczyć się programowania, obycia z komputerem, internetem i googlami to zajmowała się czymś innym

No, faktycznie, trzeba mieć zajebiste umiejętności, żeby sobie skonfigurować telefon. Wszędzie prowadzą użytkowników za rączkę, a jak czegoś się nie wie, to można pogooglować, albo zapytać kogoś bardziej ogarniętego w temacie. Ale nie, najlepiej to zrzucić
  • Odpowiedz
@kociorek: ale wiesz jest taka cienka granica między jakąś mega robotą, typu wymiana skrzyni biegów a wymianą żarówki. Powiedzmy sobie szczerze skonfigurowanie telefonu i założenie konta tu i tu nie jest jakimś wyczynem dla średnioobytego użytkownika internetu, przy okazji można spędzić czas ze swoim znajomym przy herbacie/piwku.

Może mamy różnych znajomych, może nie mam miliona znajomych a tych z którymi utrzymuję kontakt mam do nich zaufanie i lubię z nimi spędzać
  • Odpowiedz
ale wiesz jest taka cienka granica między jakąś mega robotą, typu wymiana skrzyni biegów a wymianą żarówki. Powiedzmy sobie szczerze skonfigurowanie telefonu i założenie konta tu i tu nie jest jakimś wyczynem dla średnioobytego użytkownika internetu,


@kubica94: dlatego OP zawołał 50zł a nie 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz, żeby ktoś coś zrobił za Ciebie - zapłać. skoro ja mam zrobić komuś coś taniej "po znajomości"
  • Odpowiedz