Wpis z mikrobloga

Witajcie Wykopki,
Jakie są wasze doświadczenia ze sklepem www.morele.net ? Mi dzisiaj srogo podnieśli ciśnienie. Zakupiłem sobie "nietani" komputer. Jako, że jestem uprzedzony do zamawiania online, toteż wybrałem opcję odbioru w net-punkcie. Myślę sobie: "Zanim zapłacę, to sprawdzę co dostaję". Guzik... Najpierw kasa, a dopiero gość sprzęt wydał. No to jako, że nie było innej opcji to zapłaciłem i stwierdziłem, że na spokojnie obadam wszystko w domu. Jakież było moje zdziwienie, gdy po rozpakowaniu płyty okazało się, że była używana. W kilku miejscach uwalona pastą termoprzewodzącą, jakby ktoś tam z krakenem się bił. Dodatkowo na otworach montażowych widać, że płyta siedziała już w obudowie (ewidentne ślady po śrubach). Wkurzyłem się niemiłosiernie. W te pędy posprawdzałem inne komponenty i okazało się, że ram też był używany. Są na nim charakterystyczne odciski, które się robią po wpięciu ramu w socket. Oczywiście poprzestałem na oględzinach i nawet nie zamierzałem tego gówna montować do obudowy. Nic nawet nie podłączyłem, tylko ciach za słuchawkę i dzwonię do nich. Co się dowiaduję? Trzeba czekać dwa dni na kuriera, potem weekend, po weekendzie święta i jestem tydzień w plecy z komputerem. Po prostu wybornie. Wrzucam wam zdjęcia do oceny, co panowie z #morele #morelenet uważają za "fabrycznie nowy" sprzęt.

RAM
uwalony pastą radiator chipsetu
pasta na kondensatorze przy sockecie cpu
malowidło na vga - normalnie davinci się tu bawił
zdarty ślad po śrubie - na wszystkich oczkach jest tak samo

Co o tym myślicie? Mamy jakiegoś ancymona z Moreli tutaj, co by się mógł wypowiedzieć i potraktować sprawę tak, aby sklep wyszedł z twarzą? W tej chwili moja praca stoi, ponieważ jakiś głąb pakuje uczciwym ludziom używki do zamówienia. Gratuluję fachowości... nie ma co!

#pcmasterrace #komputery #pc #sklepyinternetowe
  • 11
@2PacShakur: Komputer sam składałeś, czy zamawiałeś z montażem? Pytam, ponieważ znając życie to Panowie z Moreli po wymianie płyty na nową wpakują tą używkę jakiemuś nieszczęśnikowi w komputer. A ten nieświadomy będzie śmigać na używanym sprzęcie.
@pablito1988: morele to krakusy a ci jak wiadomo korzenie mają w Szkocji :) , ogólnie rzecz biorąc to gamonie ale czasem można coś od nich wyrwać w dobrej cenie tylko nie wolno im wysłać kasy najpierw bo wtedy " mamy cię "