Wpis z mikrobloga

@wuju84:
Jak dla mnie to właśnie jest celny, wyłączywszy oczywiście osoby, które z medycznych, zdiagnozowanych u lekarza powodów tej diety potrzebują. Cała reszta - jak dla mnie taki odpowiednik noszenia okularów zerówek. Na memie nie ma miejsca na wywody i wyłączenia, zatem zakładam że autor nie jest idiotą wyśmiewającym naprawdę chorych ludzi, tylko tych, co dali się nabrać na marketingową papkę, że ta dieta jest zdrowsza.
@Ragnarokk: Gluten prowadzi do zespołu nieszczelnego jelita, po prostu resztki jedzenia dostają się do krwi. Twój organizm rozpoznaje to jako zagrożenie i próbuje się bronić. I tak broni się w kółko aż tworzy się stan zapalny. Układ autoimmunologiczny stawia się własnemu organizmowi. Stąd te wszystkie choroby z autoimmunologiczne na które choruje większość ludności w dzisiejszych czasach. Polecam zaczerpnąć wiedzy :) ps. sam mam hashimoto ale #!$%@? gluten, w najbliższym czasie przestane.
@Marcinorlean: o #!$%@?, coś Ty napisał! To jest tak niedorzeczne, że może być prawdziwe, ale...

za wiki:
"Istnienie tego schorzenia jest kontrowersyjne, obecnie nie wchodzi w skład ogólnie uznanej wiedzy medycznej – jest natomiast szeroko dyskutowane w kręgach związanych z medycyną niekonwencjonalną, oraz w środowiskach związanych z terapią autyzmu i pokrewnych zaburzeń rozwojowych."

"Polecam zaczerpnąć wiedzy" powiadasz? To ja polecam zmienić źródła tej wiedzy.

A teraz wyciągamy ręce w kierunku ekranów