Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szczerze powiedziawszy nie wiem co powiedzieć. Nic mi nie brakuje (tzn. mam własny pokój, żarcie, jakąś kasę) sporo ludzi mogłoby powiedzieć "ziomek, o o ci #!$%@? chodzi?")
A jednak. Moi rodzice znęcali (znęcają) się nade mną psychicznie. Oboje z wyższym wykształceniem. Jednak przez całe lata znęcali się nade mną. Nie zdając sobie z tego sprawy. Mam 22 lata i jestem psychicznie wykastrowany. Jestem kompletnie pasywny. Co mam teraz robić?

#psychologia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
Szczerze powiedziawszy nie wiem co ...
źródło: comment_nPeAZTThFndOUg38JBp45wRXtrFK9bl6.jpg
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolega zostal podobnie wychowany i pomoglo mu znalezienie kobiety, ktora nie miala problemu ze zdominowaniem go - wprawdzie stal sie nieco pantoflem, ale to pomoglo mu ogarnac zycie. A szmula nie jest zla, po prostu lubi 'dominowac'.
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaplanuj sobie wszystko tak żeby się wyprowadzić, asertywnie i konsekwentnie przedstawiaj im swój system wartości, kieruj się własnym światopoglądem choćby im to nie pasowało. Sam się z tym borykam, ale już jest coraz lepiej, coraz lepiej :)
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chodzi o wyuczoną bezradność, to gorąco polecam zastanowić się nad psychoterapią. wyprowadzka, zmniejszenie częstotliwości kontaktów - jak najbardziej, ale jeśli masz problem z psychicznym uzależnieniem od rodziców, to może to nie wystarczyć. nawet będąc daleko od nich prawdopodobnie będziesz podświadomie podejmować decyzje zgodne z tym, czego oni by sobie życzyli.
jestem z toksycznego domu: Jesteś dawnym mną. Najgorsze kiedy jest się wciąż utrzymywanym przez rodziców, bo to nadaje dwojaki charakter relacji między nimi a dzieckiem. Z jednej strony oni chcą jak najlepiej, zapewniając dobry byt pod względem materialnym, a z drugiej strony traktują Cię jak śmiecia. Ciężko szukać pomocy u innych osób, bo możesz zostać zupełnie niezrozumianym. Jak można mówić o rodzicach źle, skoro oni dają z siebie wszystko (tak to