Wpis z mikrobloga

@Caroo: widzisz, ale właśnie są gorsze. technologia nie jest nowa, zaczęło się od elektrycznych pojazdów, potem parę razy już próbowały wrócić. cały problem z elektrycznymi samochodami to magazynowanie energii a i jej przesył też nie jest taki prosty. Jasne, zapewne samochody elektryczne to przyszłość, ale wcale nie jestem przekonany, że będą to samochody z akumulatorami. ja mimo wszystko obstawiam jeszcze ogniwa wodorowe, tam też postęp jest duży, a ogniwa mają wiele
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Dokładnie tego nie śledzę, ale skoro Tesla buduje teraz fabrykę która ma produkować więcej ogniw niż cała reszta świata razem wzięta, to wygląda że jest tutaj jakiś problem w kwestii skali.
@lasic01: jakaś alternatywa do baterii litowo-jonowych musi się znaleźć, bo mamy na ziemii za mało litu, z tego co kojarzę to szacują że nawet przy pełnym recyklingu może go starczyć tylko na ok. 100 lat.
  • Odpowiedz
skoro Tesla buduje teraz fabrykę która ma produkować więcej ogniw niż cała reszta świata razem wzięta


@Caroo: ogniw tego typu, całej reszty zaczynając od bateryjek do zegarków, do dużych ogniw w bardziej zaawansowanych technologiach wcale nie wyprzedzą. Już sama gałąź produkcji wszystkich ogniw litowo-jonowych z tego co wiem przerasta prognozowane możliwości Tesli.
  • Odpowiedz