Wpis z mikrobloga

Mirki gorąco polecam Wam grillowanie na grillach typu Weber Kettler. Zupełnie inna jakość. Tylko ostrzegam, to nie jest dla niecierpliwych. Tu nie się kiełbas w stylu "seba szybciej, zjaraj mi te kiełbachy szybko bo z karyną jesteśmy głodni". Grillowanie pośrednie świetnie wydobywa smak. Po prostu niebo w gębie!

Jeszcze muszę kupić komin do rozpalania i wtedy już zupełnie odjazd...

Polecam ten styl życia!

#oswiadczenie #grill #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #majowka
L3stko - Mirki gorąco polecam Wam grillowanie na grillach typu Weber Kettler. Zupełni...

źródło: comment_67qMoVDdy4xdd0PxLm9g9VsOYrhUGmlK.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko: mam taki grill już ponad dwa lata i jak już się nauczysz go używać, to jednak się przekonasz że grilluje się na nim szybko. Co do reszty to się zgadzam, wszystko smakuje wybornie.
  • Odpowiedz
co to jest grillowanie posrednie?


@m_bielawski: w wielkim skrócie rozgrzany brykiet spychasz do jednego brzegu grilla a mięso kładziesz w drugim. Przykrywasz pokrywą i to się robi w środku. Można też zrobić dwa skupiska żaru po przeciwnych stronach a mięso na środku. Do tego są specjalne kosze w lepszych grillach kulistych. Ważne, żeby grillowane potrawy nie leżały bezpośrednio nad żarem.

Tutaj też wytłumaczenie.
  • Odpowiedz
@L3stko: bez komina. Rozpalam jak normalny grill, potem rozgarniam żar według potrzeb na dolnej kratownicy, wrzucam towar i reguluję przepływ powietrza na dole i na górze. Grilluję zawsze na oko, bo mój termometr chyba nie pokazuje właściwej temperatury, co do rozpalania to już generalnie zależy od ogólnej wprawy. Jeżeli faktycznie grillujesz na samym brykiecie to może chwilę to zająć, ale mój #protip to suszarka do włosów + odrobina
  • Odpowiedz
@L3stko: też polecam gebbera. Rajca, w Polsce jest niska świadomość jak poprawnie grillować. Większość to kiełbasa spalona w 3min na węgiel i zapita morda do jedzenia.
  • Odpowiedz
@L3stko: potwierdzam. Kupiłem sobie w zeszłym roku używanego 47 cm i od tego czasu ani razu nie grillowałem bezpośrednio. To jest zupełnie inne grilowanie, rewelacja, każdemu polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3stko: tylko nie bądź głupi i nie kupuj oryginalnego komina Webera za prawie 40 euro, bo np w Holandii w sklepie Action można kupić za 6 euro. Jakość wykonania oczywiście gorsza, ale działa dokładnie tak samo. Poszukaj, może znajdziesz nieoryginalny gdzieś.
  • Odpowiedz