Wpis z mikrobloga

Rodzice pod siedemdziesiątką, zawsze skrajnie nieprzekonani do nowych technologii nauczyli się obsługiwać komputer... własnym strachem :)

Tym bezzasadnym strachem przed samolotami (kanapowe tyłki oglądające telewizję i rejestrujące, że samoloty to spadają i zamachy, samochodem by pojechał). Umysły już niezbyt lotne z racji wieku (ale inteligentne), więc fakt, że w danej chwili jest 12 tysięcy samolotów pasażerskich w czasie lotu i tak dzień w dzień, a większe tragedie z 2 na rok - nic nie zmienia. Dlatego jak zacząłem latać gdzieś tam po Europie i dowiedzieli się, że nie mogą na bieżąco sprawdzać co i jak przez telefon - to byli przerażeni ;) minęło wiele lat, wiele lotów za mną, ale w końcu ten flightradar się pojawił. Zajaranie tym faktem było przeogromne, obserwowanie lotu, gonienie po sąsiadach "bo siem wyłączył ten cały komputr".

No i dzisiaj pierwszy raz widzę jak to wygląda w praktyce, bo leci córka ;) 8 godzinny lot, a oni stoją przed monitorem, patrzą i analizują. "Zobacz, są na 11 tysiącach metrów, a przed chwilą byli na 10, gdzie oni tak wysoko", "oby dobry ten pas startowy był, nie za krótki?", "oo zobacz, leci nad Paryżem, szkoda że nie centrum, ale disneyland zobaczy" "nie nie, centrum źle, zobacz ile tam samolotów, pozderzaliby się" :D Ubaw mam duży, ale oni autentycznie z nią lecą i jak sądzę tak samo "latali" ze mną ;) A już tak ogarnęli sprawy z komputerem (bo musieli), że aż dziw. A to wszystko dlatego, że się martwią :)

#truestory #oswiadczenie
  • 4
@mirkometr: To trochę jest inaczej, te wszystkie technologie w których sam użytkownik musi operować powstały jak już byli ukształtowani. Dlatego nie jest dziwny strach. Sądzę, że jednak te pokolenia które żyją już w świecie nowych technologii, które wymagają samodzielnego obracania się w nich będą nieco lepiej przystosowane do tego. Dlatego tak bardzo się nie obawiam, że za 30 lat też będę niemotą w tych sprawach. Nawet jeśli pojawi się coś super
@vvivo: @mirkometr: Mój dziadek - 78 lat - nie ma żadnych problemów z technologią, po prostu ją olewa. Programować nie potrafi, ale już przykładowo podłączenie IR33 do internetu i podgląd urządzeń na żywo nie sprawia mu problemów. Nie miał też większych problemów z szukaniem schematów w internecie.

Problemy sprawiało mu za to pisanie na komputerze.
@vvivo:

bo siem wyłączył ten cały komputr

umysły inteligentne


wybierz jedno... czy ci ludzie serio, mogą przestać się wydurniać?! u mnie większy festiwal #!$%@?; 'wyślij mi mms'a' itd #!$%@? wydrukowałem ci ręcznie napisana instrukcję obsługi smartfona, po #!$%@? go brałeś ty #!$%@?! #!$%@? rok się uczysz obsługiwać jedno #!$%@? urządzenie! [niestety w myślach]

tak doczytałem, chodzi o coś innego